Trekandi, platforma më e re online për gjetjen e ofertës më të mirë për shërbime financiare - Business Magazine Albania

Trekandi, platforma më e re online për gjetjen e ofertës më të mirë për shërbime financiare


Është lançuar platforma e parë dhe e vetme online në Kosovë që bën hulumtimin e produkteve financiare – Trekandi. Tani nuk keni pse të humbni kohë duke shkuar në çdo institucion financiar për t’u informuar rreth shërbimeve financiare, siç është për shembull kredia.

Lexoni: GJIRAFA.COM LANÇON GJIRAFALAB, NJË INKUBATOR STARTUPESH RAJONAL

Të gjitha ofertat nga institucionet financiare dhe bankat do t’i gjeni në një vend.

Në eventin që u mbajt dje ishin të pranishëm Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës z. Greg Delawie, Drejtori i misionit të USAID-it në Kosovë, z. James Hope, ekipi i Gjirafës, përfaqësues të Institucioneve financiare, të ndërmarrjeve të ndryshme, të cilët e mirëpriten këtë platformë që i ka munguar tregut të Kosovës.

Ambasadori Delawie u shpreh që “Themeluesi i Trekandit, bashkë me ekipin e tij, tani i bashkëngjitet kompanive të tjera që do të ndihmojnë fuqishëm në rritjen e ekonomisë së Kosovës. Trekandi do të ofrojë shërbime të reja për klientë që janë në kërkim të risive për të rritur ekonominë.

CEO i kësaj platforme Jetmir Halimi, është rritur në Zvicër, ku dhe ka krijuar bagazh profesional, mirëpo ka ca kohë që është kthyer në Kosovë për të zhvilluar idenë e tij.

Lexoni: Gjirafa Lab, mundësia ideale për të rinjtë që kanë ide biznesi

Ndër të tjerash gjatë eventit Jetmiri u shpreh se “Misioni i Trekandit është që qytetarët ta kenë një pikë për të u referuar dhe për të gjetur ofertën më të mirë që ofrojnë Institucionet financiare”.

Trekandi është startup që është mbështetur nga GjirafaLab. Për të informuar më shumë informacione rreth Trekandit klikoni KËTU.

burimi: Telegrafi

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0