Trajnim: “Reformimi i Burimeve Njerëzore”

Trajnim: “Reformimi i Burimeve Njerëzore”


Lektore:      Znj. Elida Motro Iljazi

Data:          29-30-31 MAJ 2018

Orari:          16:00- 20:00

Trajnimi për stafin drejtues me aftësi specifike të menaxhimit të Burimeve Njerëzore (BNj) përbëhet nga 12 orë interaktiviteti dhe ka për qëllim përmirësimin e aftësive, shprehive të punës dhe sistemeve mbështetëse të drejtuesve të kapitalit njerëzor në kompani.

QËLLIMI I PROGRAMIT TË TRAJNIMIT 

Objektivat mësimore të këtij kursi janë që t’u japë pjesëmarrësve

  • mundësinë të mësojnë si të manaxhojne asetet njerëzore për të maksimizuar efikasitetin e tyre në të mirë tëe biznesit dhe jetës së tyre;
  • instrumentat, mjetet specifike dhe praktikën në miniaturë të çdo situate të shpjeguar gjatë seminareve;
  • mundësinë e monitorimit të vazhdimësisë një mujore (pas trajnimit) të vënies në praktikë direkte të asaj që u mor në trajnim, në vendin e punës nga vijnë, për t’u bërë agjentë ndryshimi në maksimizimin e asetit njeri në kompani

KUSH MUND TË PËRFITOJË

Menaxherët, specialistë që kryejnë funksione të BNj si drejtues skuadre në kompani (psh: pagesat, trajnimet, rekrutimet, raportimet me të tretë në lidhje me kapitalin njerëzor, pushimet, vendimarrjet për ta në përshtatje me synimet e biznesit, etj.)

METODOLOGJIA 

Seminari konsiston në një kombinim të metodave të trajnimit tradicional, prezantime dhe leksione duke përfshirë raste konkrete dhe raste studimore (case study). Do të lihet mjaft kohë pas çdo prezantimi për pyetje, përgjigje, diskutime dhe shkëmbime eksperiencash.

PAGESA:

Tarifa e pjesëmarrjes në trajnim është 70 Euro, ku përfshihen të gjitha materialet e punës dhe certifikata në fund të trajnimit. Për anëtarësinë e DHTIT ky trajnim kushton 20% më pak nga vlera standarde.

Për t’u regjistruar plotësoni formularin e aplikimit përpara datës 28 Maj 2018 në adresën e mëposhtme: Formular-Aplikimi

Për më shumë informacion kontaktoni:

Cel: + 355 (0) 69 554 2443
E-mail: ornela_sulce@cci.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0