Trajnim për menaxhimin e një kompanie konsulence


Trajnimi që do të zhvillohet në Tiranë, tek Plaza Hotel, në datat 25-27 Tetor 2017 (3 ditë të plota), do ju japë një pamje të plotë se si të menaxhoni një biznes konsulence. Trajnimi financohet nga Bashkimi Europian dhe organizohet nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në partneritet me Albanian Consulting Network (ACN).

Ky kurs do t’ju ndihmojë:

  • Të zhvilloni aftësitë e partnerëve dhe stafit tuaj për të zgjeruar biznesin tuaj të konsulencës;
  • Do të mësoni dhe zbatoni modelet e biznesit dhe strategjitë e praktikave më të mira, veçanërisht të rëndësishme për kompanitë e konsulencës;
  • Zbuloni teknologji dhe modele financiare për t’ju ndihmuar të menaxhoni biznesin tuaj në mënyrën më efikase;
  • Të njihni rreziqet potenciale dhe të mësoni se si të angazhoheni në menaxhimin efektiv të riskut;
  • Mësoni se si të krijoni partneritete / aleanca strategjike.

Janet P. Poot, nga JPCorporate International BV, është përzgjedhur nga BERZH si trajnere, bazuar në eksperiencën e saj të gjatë në menaxhimin e një biznesi konsulence.

Trajnimi do të mbahet në gjuhën angleze dhe pagesa për të marrë pjesë për të 3 ditët e trajnimit është 192 euro e cila përfshin edhe një ditë konsultimi me trajneren dy muaj pas trajnimit.

Për më shumë informacione rreth trajnimit, ju mund të na kontaktoni në numrin e telefonit: 042259439 / +355692060856 ose me email në [email protected] ose [email protected]. Për të plotësuar formularin e aplikimit, ju lutem klikoni KËTU.

Që kur ka filluar aktivitetin në Shqipëri në vitin 1996, Këshilla për Bizneset e Vogla të BERZH ka ndihmuar mbi 570 ndërmarrje për të aksesuar këshillat për biznes, në sajë të financimeve nga Bashkimi Europian, Italia, Holanda, Luksemburgu, Japonia, Kanadaja, Portugalia, Suedia, Fondi i Bashkëpunimit Tajvan-BERZH, Fondi i veçantë i aksionerëve të BERZH-it.

Nëse dëshironi të dini më shumë rreth aktivitetit të Këshilla për Bizneset e Vogla të BERZH në Shqipëri, klikoni http://www.ebrd.com/knowhow/albania

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale