Trajnim nga Paul Vincenti për agjentët e shitjeve - Business Magazine Albania

Trajnim nga Paul Vincenti për agjentët e shitjeve


RE / MAX Albania do të zhvillojë në datat 8 – 9 Janar 2019 ora 10:00 – 13:00, një trajnim nga Paul Vincenti për agjentët e shitjeve në lidhje me pronat e paluajtshme.

Asgjë nuk e motivon Paul Vincenti më shumë sesa të punojë me organizata dhe individë, të cilët janë të përqendruar në suksesin e pakufijshëm. Në 28 vitet e tij si trajner ndërkombëtar dhe trajner biznesi, Paul ka frymëzuar mbi 640,000 njerëz për të përmirësuar performancën e tyre në nivele të reja të jashtëzakonshme.

Përveç trajnimit ekskluziv të RE / MAX Malta, Paul trajnon mijëra Agjentë dhe Komisionerë pronash anembanë globit. Ai është folës i rregullt në Konventat Europiane R4 dhe RE / MAX.

Në vitin 2017, Paul lançoi një platformë të specializuar e-learning për trajnim në pronat e paluajtshme, etrainingtime.com dhe në vjeshtën e vitit 2018, ai pritet të botojë librin e tij të parë me titull “It’s Personal”.

Për t’u bërë pjesë e trajnimit klikoni Këtu.

Për më shumë informacion klikoni këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0