Trajnim: "Inteligjenca Emocionale si faktor Suksesi" - Business Magazine Albania

Trajnim: “Inteligjenca Emocionale si faktor Suksesi”


Kur themi njeri i suksesshëm, menjëherë na vjen në mendje një njeri i zgjuar dhe me inteligjencë të lartë. Është e vërtetë, një njeri i tillë mund të jetë i suksesshëm, por jo vetëm! Suksesi i një individi nuk shënjohet vetëm nga koefiçenti i inteligjencës së tij! Një element shumë i rëndësishëm që të bën vërtetë një njeri të suksesshëm është Inteligjenca Emocionale, për të cilën shumë pak kemi dëgjuar të flitet, pavarësisht se çdo njëri prej nesh mund ta zotërojë.

  • Çfarë është Inteligjenca Emocionale?
  • Si mund ta rrisim atë?
  • Për çfarë na shërben ajo?

Qëllimi i trajnimit është që tregut të punës t’i ofrojmë kandidatë cilësorë për pozicionet që ata kërkojnë dhe njëkohësisht t’i përgatisim të gjithë të interesuarit që të plotësojnë kushtet bazë për të qenë të suksesshëm në punë. Aftësitë intelektuale nevojiten për të kryer aktivitetet mendore, POR sa më lart të ngrihet në përgjegjësi një punonjës, aq më tepër Inteligjencë Emocionale i duhet për ta kryer punën me sukses.

Trajnere:

Znj. Armira Lazaj, pedagoge dhe trajnere në fushën e Ekonomisë në tematikat: Menaxhim, Marketing, Sipërmarrje, Inovacion & Kreativitet, Aftësi Komunikuese, ideatore dhe organizatore e aktiviteteve @startupnow.al dhe @gruajadhekarriera, trajnuese dhe folëse motivuese.

Znj. Lediona Braho, Psikologe klinike, terapiste, psikoterapiste në formim në qasjen e Psikodramës, këshilluese në faqen e këshillimit online për të rinj nukjevetëm.al, Pedagoge e Psikologjisë në Fakultetin e Shkencave Sociale, anëtare e bordit drejtues “Mental Health Albania”, koordinatore në klubin e letrarëve të rinj “Pena e Re”, folëse motivuese.

Aplikimi

Dërgo: Emër Mbiemër, profesion, numër kontakti me e-mail në mentalhealth.albania@gmail.com
Data: 11 Maj 2019
Ora: 09:00-14:00
Adresa: Mental Health Albania, Rruga 5 Maji, Tiranë
Kapaciteti: 30 pjesëmarrës
Pagesa: 2000 lekë (të reja)

Në fund të trajnimit, pjesëmarrësit pajisen me certifikatë pjesëmarrjeje.

Për më shumë informacion klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0