Telefoni i palosshëm Huawei Mate X filloi të shitet në Kinë

Telefoni i palosshëm Huawei Mate X filloi të shitet në Kinë – çmimi mbi 2 mijë dollarë


Telefoni i palosshëm i Huawei Mate X u lançua të premten në Kinë.

Pajisja që pritet të kushtojë rreth 2400 dollarë, ka pasur një shitje rekord menjëherë pas daljes në treg.

Mate X, fillimisht ishte planifikuar të lançohej në qershorin e kaluar, por për arsye teknike është shtyer dalja e tij në treg.
Çmimi fillestar i Huawei Mate X është 2,400 dollarë në Kinë, duke e bërë atë më të shtrenjtë se rivali kryesor, Samsung Galaxy Fold. Mate X përmban një ekran 6.6 inç në pjesën e përparme dhe një ekran 6.38 inç në pjesën e pasme. Kur telefoni paloset, madhësia e ekranit rritet me 8 inç. Ajo gjithashtu vjen me kamera treshe, 8 GB RAM, hapësirë ruajtje 512 GB dhe një bateri me dy qeliza 4,500mAh me karikim të shpejtë 55W.

Huawei Mate X nuk dihet se kur do të jetë në dispozicion jashtë Kinës.

Për dallim nga smartphone-t e Samsung, Mate X palos ekranin në pjesën e jashtme.

AndroidCentral

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0