Telefoni i palosshëm Huawei Mate X filloi të shitet në Kinë
Përditësuar së fundmi: 18/11/2019

Telefoni i palosshëm Huawei Mate X filloi të shitet në Kinë – çmimi mbi 2 mijë dollarë

Share
nga Eridon Elshani
Nën 18, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Telefoni i palosshëm i Huawei Mate X u lançua të premten në Kinë.

Pajisja që pritet të kushtojë rreth 2400 dollarë, ka pasur një shitje rekord menjëherë pas daljes në treg.

Mate X, fillimisht ishte planifikuar të lançohej në qershorin e kaluar, por për arsye teknike është shtyer dalja e tij në treg.
Çmimi fillestar i Huawei Mate X është 2,400 dollarë në Kinë, duke e bërë atë më të shtrenjtë se rivali kryesor, Samsung Galaxy Fold. Mate X përmban një ekran 6.6 inç në pjesën e përparme dhe një ekran 6.38 inç në pjesën e pasme. Kur telefoni paloset, madhësia e ekranit rritet me 8 inç. Ajo gjithashtu vjen me kamera treshe, 8 GB RAM, hapësirë ruajtje 512 GB dhe një bateri me dy qeliza 4,500mAh me karikim të shpejtë 55W.

Huawei Mate X nuk dihet se kur do të jetë në dispozicion jashtë Kinës.

Për dallim nga smartphone-t e Samsung, Mate X palos ekranin në pjesën e jashtme.

AndroidCentralEvente