Të punosh më pak orë, do të thotë të jesh më produktiv

Të punosh më pak orë, do të thotë të jesh më produktiv


I lumtur, i përkushtuar dhe produktiv. Kështu e do stafin çdo kompani. Por shumë pak prej tyre, do të jepnin një ditë pushim për punonjësit në mënyrë që të arrinin në këtë nivel.

Një kompani në Zelandën e Re, Perpetual Guardian, ka zbuluar një startegji të re. Ajo u jep 200 punonjësve të saj një ditë ekstra pushim çdo javë, ndërkohë që paga dhe kushtet e punës mbeten të pandryshuara.

Rezultati flet vetë. Punonjësit ishin 20% më produktiv dhe më të lumtur. Ky eksperiment rezultoi “një sukses i pamatur”.

Kënaqësitë në punë dhe jetë u rritën në të gjitha nivelet, si në shtëpi ashtu dhe në punë, punonjësit filluan të punojnë më mirë dhe e pëlqenin punën e tyre më shumë se përpara eksperimentit.

Eksperimenti ka shumë implikime, duke rigjallëruar pyetjet rreth produktivitetit dhe kulturës së orëve të gjata të punës, si dhe mënyrën në të cilën punonjësit me kohë të pjesshme vlerësohen dhe shpërblehen.

Diçka është shumë e qartë, që orët e gjata jo detyrimisht barazohen me një produktivitet më të lartë.

Për shembull Koreja e Jugut, renditet në fund të vendeve të OECD-së për produktivitetin e punës, pavarësisht se ka një kulturë për të punuar me orar të zgjatur.

Po ashtu, brenda Europës, Greqia ka javët më të gjata të punës, por del në fund të matjeve të OECD-së për GDP-në për orët e punës.

Puna me kohë të pjesshme mund të ndihmojë gjithashtu në rritjen e diversitetit të fuqisë punëtore. Punëtorët me kohë të pjesshme shpesh paguhen më pak sesa kolegët e tyre me orar të plotë, edhe pse shumë nga ata arrijnë në katër ditë atë çfarë bëjnë të tjerët në pesë.

Natyra e punës është kritike për të vendosur nëse reduktimi i gjatësisë së ditës së punës është kosto-efektive.

Për punonjësit me turne, siç janë mjekët, infermierët ose rojet, nevojitet një prezencë e vazhdueshme, që do të thotë që punëdhënësi do të duhet të gjejë dikë tjetër për të mbuluar vendet e punës.

Por për punonjësit e zyrës aplikohet ligji i Parkinsonit, i cili thotë se “puna zgjerohet për të plotësuar kohën në dispozicion për përfundimin e saj.” Pra, punonjësit do të bëhen më efikas nëse ka më pak kohë për të përfunduar një detyrë.

Për të rritur produktivitetin duhet të përmirësohet ekuilibri midis punës dhe jetës.

/WeForum

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0