fokus Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Marketing

4 mënyra për të zhvilluar markën tuaj personale

Zhvillim Personal

7 mënyra se si sipërmarrësit mund të arrijnë shumë gjëra brenda një afati të kufizuar

Zhvillim Personal

17 shprehje super motivuese kur jeni duke ndjerë një lodhje të padurueshme në punë (ose në çfarëdolloj vendi tjetër)

Teknologji

Rënia dhe shkëlqimi i kompanisë Lyft

Strategy

Strategjitë e Warren Buffett për të arritur suksesin

Strategy

7 aftësitë që duhet të zhvilloni për të pasur sukses

Intervista

Autobox.al, platforma ku mund të gjeni gjithçka për automobilistikën

Sipërmarrje

Pse perandoria e kozmetikës e Kylie Jenner mund të përfundojë në një kompani të dështuar?

Strategy

Si të bindni shefin tuaj që t’iu lejojë të punoni në distancë?

Strategy

Dëshironi më shumë fat? Shkenca thotë bëni këto 3 gjëra çdo ditë