Studime në SHBA? Ambasada Amerikane ju sqaron kriteret

Studime në SHBA? Ambasada Amerikane ju sqaron kriteret


Përmes një postimi në faqen zyrtare të Facebook, Ambasada Amerikane ka treguar procesin e pranimit në universitetet amerikane për të gjithë të rinjtë e interesuar. 

Postimi thotë:

“Je një student i interesuar për të ndjekur një universitet apo kolegj në Shtetet e Bashkuara? Ndiqni bashkëbisedimin e EducationUSA mbi ‘Procesin e Pranimit në Shtetet e Bashkuara’. Ekspertë të arsimit të lartë, studentë ndërkombëtare dhe Departamenti i Shtetit diskutuan se si funksionon procesi i pranimit në arsimin e lartë të Shteteve të Bashkuara. Mësoni mbi kriteret dhe se si do të vlerësohet aplikimi juaj.”

Me anë të kësaj video, Ambasada ju shpjegon se si duhet të veproni për të ndjekur studimet në SHBA.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0