Si duhet të negocioni për të marrë pagën që meritoni?


1. Asnjëherë mos e pranoni ofertën e parë të pagës.

2. Mos harroni se ju mund të negocioni më shumë sesa vetëm atë që po ju ofrohet.

3. Punoni me rekrutuesin tuaj. Rekrutuesit janë miqtë tuaj. Por mos harroni që ata janë miq të cilët kanë buxhet. Në mënyrë ideale, ata duan që ju të pranoni ofertën që ata janë duke ofruar për ju. Ofrojini të dhëna konkrete për të mbështetur faktin pse ju jeni duke kërkuar për një paketë të ndryshme kompensimi.

4. Bëni praktikë para negocimeve për pagesën. Praktikë, praktikë, praktikë.

5. Përdor kohën si kartën tuaj të artë. Le të themi se ju keni gjetur punën e ëndrrave tuaj, por ende nuk jeni të kënaqur me pagën që po ju ofrohet. Është në rregull të vendosni një periudhë kohe të caktuar për ofertën pas negociatave. Sugjeroni një kohë të shkurtër për të bindur rekrutuesit tuaj se ju i keni të gjitha kriteret që ata po kërkojnë.

6. Mos e thoni i pari ofertën. Gjithmonë lejojeni rekrutuesin apo manaxherin e burimeve njerëzore të jetë i pari që do të ndajë pagat ose do të ofrojë një intervistë për punë.

7. Mbani larg emocionet. Mbani mend: Biznesi është biznes dhe ju nuk mund të mbështeteni në karma apo në mendime të tjera magjike. Më vjen keq.

8. Gjithmonë përgatitni një ofertë kundër.

9. Mos harroni se procesi i negociatave sillet rreth dy faktorëve: sa vleni ju dhe çfarë ata janë të gatshëm të paguajnë për ju.

10. Gjithmonë bëni hulumtime për vlerën tuaj dhe atë të kompanisë para se të shkoni në një intervistë për një punë. Të dhënat janë çelësi për të negociuar pagën. Payscale.com është një burim që ju mund t’a përdorni për të përcaktuar vlerën tuaj profesionale dhe se sa ju duhet të paguheni.

Burimi: time.com

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale