mendime Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

12 gjërat që personat me inteligjencë emocionale të lartë nuk do t’i bëjnë kurrë

Teknologji

Facebook është duke bërë eksperimente për të krijuar një pajisje që lexon mendjen tuaj

Strategy

Rregulli i thjeshtë nga CEO i LinkedIn, që do ju bëjë të eleminoni mbledhjet e padobishme

Strategy

Shprehjet më motivuese të të gjitha kohërave

Strategy

Zakonet që ju bëjnë të urreheni në vendin e punës

Strategy

Çka po ju pengon për të ecur përpara?

Strategy

Hoqa dorë nga rrjetet sociale për një muaj dhe kjo ishte zgjedhja më e mirë që kam bërë ndonjëherë

Business Pulse

Arti i humbur i kritikës

Strategy

A ju bën të mësuarit e gjithçkaje të mos jeni i mirë në asgjë?

Teknologji

Përditësimet e reja të Twitter lehtësojnë përdorimin e tij