Si do të duket hoteli më i ri i ndërtuar nga Disney? » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 25/07/2017

Si do të duket hoteli më i ri i ndërtuar nga Disney?

Share
nga Fiorela Jaupi
Kor 25, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Resorti i ndërtuar nga Disney do të jetë hoteli i parë i Marvel Comics.

Duket sikur industria Stark ka një pronë të re për të shtuar në portofolin e saj.

Lexo: Disney? – Vendi më i lumtur për ëndërrat e sipërmarrësve

Hotel i Disney në Paris, një hotel me katër yje dhe 565 dhoma do të ridizenjohet për të shfaqur reklamat, vizatimet dhe kostumet nga shfaqjet televizive, filmat kinematikë dhe librat komikë të Marvel.

Hoteli i Marvel Comics do të sjellë Avengers dhe personazhe të tjerë të preferuar në Disneyland Paris për herë të parë.

Që nga blerja e Marvel Entertainment në 2009, Walt Disney Company ka hapur dy atraksione të reja, Guardians of the Galaxy — Mission: BREAKOUT! në Disney California Adventure dhe Iron Man Experience në Hong Kong Disneyland.

Lexo: Thënie frymëzuese nga i magjishmi Walt Disney

Disneyland Paris do t’i bashkohet së shpejti përvojave të tjera me superheronj, duke përfshirë Guardians of the Galaxy në Walt Disney World, si dhe tërheqjet e reja Superman dhe Avengers për parkun në Disney California Adventure.

Burimi: travelandleisure.com