Shërbimi profesional “Facebook at Work” do debutojë së shpejti


Facebook akoma se ka thënë fjalën e fundit në përpjekje për ta bërë rrjetin social akoma edhe më të dëshirueshëm.

Prej muajsh kompania bëri të ditur planet e saj për të ndërtuar një version të rrjetit social për sipërmarrjet i quajtur ndryshe Facebook At Work, dhe një raport i fundit nga The Information citon se shërbimi më i ri zytarizohet së shpejti.

Duke adoptuar një qasje profesionale të rrjetit social, Facebook beson se mund të mbajë përdoruesit akoma edhe më të angazhuar me produktin e tij. Shërbimi i ri do të tarifojë sipërmarrjet sipas numrit aktivë të përdoruesve duke mos aplikuar një tarifë fikse.

Ishte Vjeshta e 2014-tës kur u raportua për herë të parë dëshira e Facebook për të ndërtuar një produkt sipërmarrjeje në 2014-tën. Testimet e para u kryen në 2015-tën ku projektit iu bashkuan 100,000 punojës së Bankës Mbretërore Skoceze.

Facebook At Work është një mëshirim i Convo, Salesforce Chatter dhe Microsoft Yammer. Pjesë e shërbimit do të jenë grupet dhe mjetet e komunikimit të Messenger së bashku me opsionin për video thirrje.

Detajet e tarifimit ngelen engimë ndërsa për referencë ju kujtojmë se Slack tarifon 6,67 dollarë për përdorues aktivë në muaj.

Burimi: pcworld.al

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale