Shefi më i mirë në botë është në Indi: Ai u dha punonjësve të tij 1.260 makina dhe 400 apartamente - Business Magazine Albania

Shefi më i mirë në botë është në Indi: Ai u dha punonjësve të tij 1.260 makina dhe 400 apartamente


Shefat e mirë në fakt ekzistojnë! Savji Dholakia, pronar i kompanisë indiane të  diamantëve H.K. Exports, është i njohur jo vetëm për pagën miliardere të tij, por edhe për bujarinë e tij të jashtëzakonshme.

Kohët e fundit, kreu i një perandorie diamantesh u dha disa dhurata shumë bujare punonjësve të tij më të mirë, duke përfshirë bizhuteri, makina dhe madje edhe apartamente. Sigurisht, diçka e ngjashme është praktikuar nga shumë kompani, por duket se askush nuk e bën në atë shkallë si Savji. Ai u dha dhurata qindra njerëzve.

Dhe kjo nuk ishte një dukuri e kohëve të fundit. Rezulton se gjatë viteve të fundit, miliarderi u ka dhënë 400 apartamente dhe 1.260 makina të punësuarve të tij si dhurata – dhe ky është vetëm fillimi. Gjatë pesë viteve të ardhshme, kompania ka në plan për të siguruar strehim dhe makina për të gjithë ata që punojnë për të.

shefi-më-i-mirë-në-botë-është-në-indi-ai-u-dha-punonjësve-të-tij-1.260-makina-dhe-400-apartamente-businessmag

Kjo është pamja sesi ceremonia e çmimeve dukej. Ajo u zhvillua gjatë festivalit kombëtar hindu të Diwali. Punonjësit e Savji-së ndoshta do t’a mbajnë mend këtë ditë për shumë vite.

shefi-më-i-mirë-në-botë-është-në-indi-ai-u-dha-punonjësve-të-tij-1.260-makina-dhe-400-apartamente-businessmag

“Kjo është një nga fotografitë e mia të preferuara”, tha miliarderi. “Të gjithë ne në H.K. kemi punuar për një kohë të gjatë në mënyrë që të shohim të gjitha këto fytyra të qeshura. ”

 

burimi: brightside

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0