miliarder Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Personazhe

Miliarderi Bernie Marcus dhuron pasurinë e tij për bamirësi si dhe për presidentin Trump

Zhvillim Personal

Mik i Bukinist.al me 23 Prill

Travel

Ky mjet lundrues mund të jetë super jahti më i madh në botë

Sipërmarrës të suksesshëm

Sipas Mark Cuban, dita është më produktive kur zgjohesh në 6:30

Sipërmarrës të suksesshëm

Si e ndërtoi Jack Ma gjigantin e internetit?

Lajme

Vdes themeluesi i kompanisë Ikea. Ja kush ishte miliarderi më kursimtar i botës.

Strategy

Doni të bëheni miliarder? Marc Cuban ju tregon se si

Business Pulse

9 thënie frymëzuese të sipërmarrësit miliarder Bill Gates

Strategy

Çfarë duhet të studioni në universitet nëse doni të bëheni një miliader

Slideshow

15 thënie që do të ndryshojnë opinionin tuaj mbi paratë