Secret Albania, Make it happen?! WHAT IS NEXT…?!

Secret Albania

Ne duam të udhëtojmë, të njohim vendin tonë, por shpesh zgjedhjet janë të pakta ose të vështira. Mungesa e informacionit ka bërë që të hasim probleme në zbulimin e vendit tonë. Media tradicionale, arrin vetëm në disa pika kryesore që nuk janë e gjithë Shqipëria.


Për të mos folur për pjesën nga jashtë, turistët, të cilët dinë shumë pak për vendin tonë ose më shumë nga e kaluara, por jo të tashmen.
Për këtë u krijua @secret.albania, e cila e mbledh Shqipërinë në një shtëpi. Dritarja e hashtag #MySecretAlbania ka mbledhur plot 20K foto që nga krijimi i saj.
Shpesh japim shuma marramendëse duke punësuar kompani të huaja për të promovuar vendin tonë, por harrojmë që gjërat e mëdha arrihen këtu nga brenda. Rinia jonë ka ëndërra pa fund, duhet vetëm një shkëndijë për t’i ndezur.

Secret Albania ka në target individin, në të cilin ka bazuar gjithë mënyrën sesi fuksionon promovimi. Të parët tanë e mbrojtën vendin tonë me shpata, duke rrezikuar jetën e tyre, ne jemi te privilegjuar te shijojme bukuritë e Shqipërise dhe te promovojmë vendin tonë. Gjithësecili nga ne kur shkojmë diku hedhim story dhe në këtë rast vlen ndërveprimi me @secret.albania dhe hashtag #MySecretAlbania nëse foto është me kontent të mirë ripostohet në story pse jo dhe në feed.

Zgjdhja e postimeve dhe videove bëhet në mënyrë rigoroze duke plotësuar kushte dhe cilësi maksimale.

 

Që të kesh sukses duhet që puna të standartizohet dhe të shkojë drejt ideales. Në Secret Albania nuk mungon komunikimi, shkëmbimi i ideve, ndihma në komunitet për raste të ndryshme.
Krijimi i hashtagëve si:
#CouplesOfSecretAlbania

 

#tellUsNeverInAlbania

E cila u krijua për t’i dhënë një mundësi njerëzve të huaj të njohin vendin tonë. Direkt mori një share nga @erikalijames e cila po boton një liber histori dashurie që ka lidhje me vendin tonë, autoria në fjalë ka bërë librin fifityshades of grey.

Hashtag të tjera jo pak të njohura janë:
#SupportSecretAlbania
#StacioniJonëSecretAlbania
#KnaquMeSecretAlbania
#MësoMeSecretAlbania
#RealQuotesSecretAlbania
#GoldenHourWithSecretAlbania
#GatuajMeSecretAlbania
#QeniImSecretAlbania
#MacjaImeSecretAlbania

 

View this post on Instagram

 

🎶 – You will end up stopping every five minutes for photos because this epic views never seem to end. 🎶 This is north of the country where mountains and rivers create the most breathtaking scenery. ⚡😳😍 Tell us Never In Albania? 🌍😁 – Koman, Shkodër, Albania. 😍😍 Follow @secret.albania 👈 to be featured. ♥️ Photo sent by: @danflyingsolo 📸 😉 👌 #MySecretAlbania #Koman #tellusneverInAlbania #design #likeforlike #lakealbania #KnaquMeSecretAlbania #Secretalbania #Morning #MesoMeSecretAlbania #CoupleOfSecretAlbania #prapaskenatSecretAlbana #theth #shkoder #jemibashkë #morningview #spiritoftravel #kosova #kosovar #pushoshqip #challengeaccepted #autumn #supportSecretAlbania #goldeneaglechallenge #cdoditememire #shkoder

A post shared by Secret Albania 🌍 (@secret.albania) on


Tursitët nga jashtë Shqipërisë janë të mahnitur nga bujaria dhe mikritja jonë dhe nuk ngurojnë ta përmendin në çdo rast.

Secret Albania nuk ka të ndalur plot 54K të gjithë organik. Vazhdon të sjell risi në përmisimin e shërbimeve dhe produkteve me vlerë të brendshme si, promovimi i vlerave të traditave dhe kulturave shqipëtare në Reels opsioni më i ri i shtuar në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

💫 – #FeelLoveSecretAlbania 🥰 🇦🇱 When you turn back to Albania, forget about sleeping, forget your all life in other counties, you will dance Shota, Xhamadani vija vija, Meda, Motrat Mustafa ectr, 😍😍😍you will be all night seeing older pic’ of your parents and grandparends, the whole house, you will eat tushi, burek, pasul, pite, flija, drink water from burimi* dhalle/ajran, you will eat trileçe & pizaa, go to your cousins, go in weding, sea, mountain and in the end, post in One & Only Secret Albania. 💐💐🎼🎼🥰 😍 We are working a lot to share every wonderful post with albanian lyrics to make this joy exciting & endless. #festatenentorit You can also help us sharing your photos and vidieos with tag @secret.albania & hashtag Video sent by: @blairosmani 🌑🌔🌠 #MySecretAlbania #albania #KnaquMeSecretAlbania #vistalbania #secretalbaniavision #mountain #KnaquMeSecretAlbania #secretalbaniavision #SecretMood

A post shared by Secret Albania 🌍 (@secret.albania) on

Filter është një tjetër opsion nga instagram që të jep mundësi të integrosh detaje ilustruese në foto tua. Ktu do gjeni tre filter përkatësisht
#MyNextDestination
#Travelwithme
#SecretMood
Mori zgjedhjesh për tu argëtuar me miqtë tuaj dhe për të kaluar kohë të këndshme.
MAKE IT HAPPEN ( BËJE TË NDODHË ) ju drejtohet të gjithë ju që doni të ndani me ne momente nga udhëtimet tuaja jeni të pritur çdo moment me tag @secret.albania dhe hashtag #MySecretAlbania
Gjithtu fton të gjitha bizneset që duan të kenë qasje për suport të dyanshëm të kontaktojnë në dm ose në email.

Unifikimi dhe vizioni mbajnë gjallë këtë komunitet plot vlera që ja shumfishon vlerat vendit tonë dhe e ngrin në pedistal simbolet dhe kulturën Shqipëtare. Suksesi shihet qartë, dhurata e madhe këtë shtator ishte @secret.kosova pas kërkesave të shumta nga miqtë tanë, misonioni i njëjtë për Shqipëtarët e Kosovës.

Klodjan Xhafa, themelues i Secret Albania

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale