Samsung dhe MSC Cruises fitojnë çmimin e parë për projektin e brendshëm LED


Për ekranet LED me porosi në anijen e lundrimit MSC Grandiosa, Samsung dhe MSC Cruises u vlerësuan me çmimin e parë në kategorinë e Përvojës më të Mirë të Klientit.

 Samsung Electronics dhe MSC Cruises ju dha çmimi i parë për përvojën më të mirë të përgjithshme të klientit nga Daily DOOH, një publikim kryesor i industrisë, në njohje të inovacionit të tyre të jashtëzakonshëm në sinjalizimet dixhitale. Samsung siguroi ekranet inteaktive touchscreen, sinjalistikën dixhitale dhe mbi 2.400 televizorë në kabinat e MSC Grandiosës, anija më e fundit dhe më e madhe e MSC Cruises, si pjesë të partneritetit të saj të gjatë me kompaninë. MSC Cruises lançoi ekosistemin dixhital ‘MSC for Me’ në 2017 për të sjellë përvojën më të fundit të lundrimit të lidhur për mysafirët e saj. Kurorëzimi i projektit është i vendosur në shëtitoren e brendshme të anijes, qendrën shoqërore të anijes, ku në tavan është instaluar ekrani i porositur veçanërisht i Samsung 93-metër i lakuar IF040H-D. Ekrani është dizajnuar në mënyrë dinamike për të krijuar një atmosferë mbresëlënëse në çdo kohë dhe shfaq performanca mahnitëse vizuale tre herë në ditë.

“Qielli më i gjatë LED në det është një nga karakteristikat unike të anijeve tona të gjeneratës Meraviglia, duke përfshirë MSC Grandiosa, që e bën përvojën unike në detin Mesdhe edhe më të papërsëritshme,” tha Luca Pronzati, Chief Business Officer për Inovacionin në MSC Cruises. “Ne kemi punuar së bashku me Samsung për të krijuar këtë element thelbësor të hapësirës multifunksionale, duke përdorur teknologjinë më të lartë. Kjo krijon ambiente dhe atmosfera të ndryshme gjatë gjithë ditës dhe natës, e gjithashtu luan një rol kryesor në orarin e argëtimit me gamën e tij të shfaqjeve magjepsëse. ” “Teknologjia Samsung është një pjesë integrale e përvojës plotësisht unike dhe të paharrueshme të pasagjerëve në bordin e anijeve të MSC Cruises”, tha Seog-gi Kim, Zv. President Ekzekutiv, Visual Display Business në Samsung Electronics. “Që nga momenti kur ata hipin në bord dhe gjatë gjithë udhëtimit të tyre, pasagjerët do të shikojnë dhe bashkëveprojnë me ekranet Samsung që shfaqin cilësi të shkëlqyera të figurës dhe përdorim intuitiv.”Për më shumë informacion mbi të rejat më të fundit të ekraneve Samsung vizitoni: https://displaysolutions.samsung.com/

Për më shumë informacion mbi MSC Grandiosa dhe MSC for Me, ju lutem vizitoni: https://www.msccruises.com/en-gl/Discover-MSC/Cruise-Ships/MSC-Grandiosa.aspx

https://www.msccruises.com/en-gl/Discover-MSC/MSC-For-Me.aspx
Rreth Samsung Electronics 
Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com.

Lexo: Samsung bashkon forcat me Star Wars™ për një bashkëpunim festiv

Rreth MSC Cruises
MSC Cruises është linja e lundrimit me rritjen më të shpejtë në botë. Me seli në Gjenevë, Zvicër, MSC Cruises është pjesë e Divizionit të Lundrimeve të MSC Group, konglomerati kryesor i transportit dhe logjistikës me seli në Zvicër. Flota e MSC Cruises me 17 anije moderne dhe inovative është një nga më të avancuarat në aspektin ambjentalist në industri. Kompania është e angazhuar për kujdesin ndaj mjedisit dhe punon për të minimizuar dhe zvogëluar vazhdimisht ndikimin mjedisor të flotës së saj si në det ashtu edhe në bregdet duke përdorur teknologji të reja detare dhe mjedisore.

Një investim prej 11,6 miliardë euro, risi në industri, do të rrisë flotën e MSC Cruises në 25 anije deri në vitin 2027. Përveç kësaj, Divizioni i Lundrimeve të MSC Group është duke investuar 2 miliardë euro shtesë në një markë të re luksoze që përfshin katër super-jahte, që do të lançohen çdo vit nga 2023 në 2026. Duke lundruar në më shumë se 200 destinacione në pesë kontinente, MSC Cruises mbledh më shumë se 180 kombësi nga e gjithë bota, duke ofruar një përvojë frymëzuese dhe gjithëpërfshirëse të lundrimit të frymëzuar nga trashëgimia evropiane e kompanisë. Prisni të ushqim ndërkombëtar, argëtim të klasit botëror, programe familjare elitare dhe teknologjinë më të fundit mysafirët në bord.

Mësoni më shumë rreth praktikave të kujdesit mjedisor të MSC Cruises në www.msccruises.com/sustainability 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale