Samsung bashkon forcat me Star Wars™ për një bashkëpunim festivSamsung Electronics njoftoi në një deklartë nisjen e një edicioni special Galaxy Note10+ Star Wars<i, pjesë të një bashkëpunimi festiv me Lucasfilm, përpara lançimit teatral të Star Wars: The Rise of Skywalker, më 20 Dhjetor 2019. Partneriteti do të bashkojë dy Galaktikat, një Galaktikë nga shumë, shumë larg dhe Samsung Galaxy, për të dhuruar edhe më shumë entuziazëm për filmin final të sagës Skywalker.

Për të nderuar këtë ngjarje, Samsung do të lançojë një model të veçantë Galaxy Note 10+, ku paraqiten elemente të dizajnit dhe përmbajtje dixhitale të frymëzuara nga Star Wars. Kjo pajisje do të vijë me një kapak të dizajnuar posaçërisht, një distinktiv metalik si send koleksioni, një S Pen dhe Galaxy Buds. Paketa gjithashtu vjen me përmbajtje ekskluzive me temë nga Star Wars, që përfshin Wallpapers, animacione, ikona dhe tinguj për fansat.

“Produktet Samsung Galaxy janë të projektuara për të ndjekur pasionet e gjithësecilit, dhe fansat e Star Wars janë disa nga fansat më të apasionuar,” tha Stephanie Choi, Zv. Presidente dhe Drejtoreshë e Departamentit të Marketingut të Komunikimeve Telefonike të Biznesit në Samsung Electronics. “Ne jemi gjithmonë në kërkim të mënyrave të reja për të përmirësuar përvojën në celular, dhe me Star Wars: Rise of Skywalker që vjen në kinema këtë Dhjetor, ne pamë mundësinë e përsosur për të bashkuar pajisjet më të mira Galaxy me tregimin më të mirë në galaktikë.”

Lexo: Samsung thyen kufijtë e inovacionit

Edicioni Special Galaxy Note10 + Star Wars™ do të jetë në dispozicion në tregjet e përzgjedhura duke filluar nga 10 Dhjetori 2019. Kjo është vetëm një nga nismat që Samsung dhe Lucasfilm kanë planifikuar të sjellin si një përplasje emocionuese të dy Galaktikave. Siç njoftoi Lucasfilm në fillim të Tetorit, Samsung ka bashkuar forcat me Star Wars për të angazhuar përdoruesit e saj të apasionuar me pajisjet e saj më të mira dhe markën Galaxy në një mënyrë të re dhe ekzaltuese. Që prej lançimit të tij në fillim të këtij viti, Galaxy Note10 + ka fuqizuar miliona njerëz në mbarë botën të jenë më produktivë dhe të shfrenojnë kreativitetin e tyre. Si një pajisje futuriste, Galaxy Note10+ kombinon dizajn mahnitës dhe performancë të fuqishme me mjete produktiviteti dhe teknologji profesionale të kamerës, që ndihmojnë përdoruesit të shfrytëzojnë sa më shumë çdo moment. Duke lançuar Galaxy Note10+ Star Wars™, Samsung shpreson të frymëzojë fansat e Star Wars në të gjithë botën për të shfrytëzuar sa më shumë çdo moment. Pajisja e edicionit special i shtohet bashkëpunimit midis Samsung dhe Lucasfilm i cili përfshin filmin e fushatës festive të lançuar së fundmi, që feston debutimin teatral të Star Wars: The Rise of Skywalker.

Samsung dhe Star Wars po synojnë të krijojnë një sezon festash plot gëzim dhe pa stres, si pjesë të bashkëpunimit të tyre të veçantë për festat. Për të filluar fushatën, Samsung dhe Star Wars kanë publikuar një video me në qendër një qen me një ngjashmëri të habitshme me personazhin ikonik të Star Wars, Chewbacca, si dhe një personazh tjetër që superfansat e Star Wars padyshim që do ta njohin në fund të videos. Historia e filmit të fushatës ka të bëjë me një familje që përdor pajisje Galaxy për të komunikuar lehtësisht me pajisjet e tyre për të realizuar dëshirat e festave. Me ekosistemin e lidhur të Galaxy Note10, Note10 +, Watch Active2 dhe Tab S6, filmi tregon se gjëra të mahnitshme bëhen të mundura. Filmi përmban një numër referimesh nga universi Star Wars, që superfansat do t’i shijojnë. Do të jetë një sfidë argëtuese të zbuloni se sa elemente të fshehur janë paraqitur në film.

Rreth Galaxy Note10+ Star Wars™ 
Samsung Electronics Business Mobile feston debutimin e Star Wars: The Rise of Skywalker me një bashkëpunim të veçantë siç është Galaxy Note10+ Star Wars Special Edition që tregon një botë të lidhur të mundësuar nga Galaxy. Për më shumë detaje në lidhje me telefonin special edition të Star Wars, ju lutemi vizitoni https://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-note10/star-wars-special-edition/

Lexo: Samsung feston ditëlindjen e 50-të

Rreth Samsung Electronics 
Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com.

STAR WARS TM dhe pronat e referuara janë marka tregtare dhe/ose të drejtat e autorit në Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera, të Lucasfilm Ltd dhe/ose bashkëpunëtorët e saj. © & TM Lucasfilm Ltd.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale