Samiti Global i Sipërmarrjes 2019, një mundësi për të zhvilluar më tej sipërmarrjen tuaj - Business Magazine Albania

Samiti Global i Sipërmarrjes 2019, një mundësi për të zhvilluar më tej sipërmarrjen tuaj


Je sipërmarrës? Ke ngritur kompaninë tënde, ke shpenzuar kohë, para dhe energji për ta kthyer ëndrrën në realitet? Tani ka ardhur koha ta çosh në një tjetër nivel. Bëhu pjesë e Samitit Botëror të Sipërmarrjes 2019 në Hollandë.

Samiti Global i Sipërmarrjes 2019 do të mbledhë disa nga sipërmarrësit më frymëzues në botë që kanë bërë inovacion në fushën e Bujqësisë, Lidhshmërisë, Energjisë, Shëndetësisë dhe Ujit. GES 2019 ofron një fazë të pashembullt për scaleup-et dhe një shans për të shfaqur sipërmarrjet tuaja para një grupi të përzgjedhur investitorësh, themeluesish, financuesish, ekspertësh dhe krijuesish të politikave.

Përgatituni për t’u bërë pjesë me sipërmarrjen tuaj dhe ofroni prespektiva të reja mbi zgjidhjet e teknologjisë për sfidat globale si mundësi të pashfrytëzuara të biznesit.

Njoftimi i përzgjedhjes për t’u bashkuar do të bëhet deri më datë 1 Prill 2019. Konfirmimi i pjesëmarrjes nga të ftuarit duhet të bëhet deri më 15 Prill 2019.

Ju nuk keni nevojë të paguani një tarifë për të marrë pjesë në konferencën GES 2019. Përveç kësaj, akomodimi juaj do të mbulohet nga organizatorët e GES. Ju duhet të paguani vetëm për transportin tuaj.

Afati i fundit i aplikimeve: 22 Mars 2019

Aplikoni tani në linkun: https://www.ges2019nl.nl/application

Për më shumë informacion në lidhje me pyetjet që mund të keni klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0