Samiti Global i Sipërmarrjes 2019, një mundësi për të zhvilluar më tej sipërmarrjen tuaj


Je sipërmarrës? Ke ngritur kompaninë tënde, ke shpenzuar kohë, para dhe energji për ta kthyer ëndrrën në realitet? Tani ka ardhur koha ta çosh në një tjetër nivel. Bëhu pjesë e Samitit Botëror të Sipërmarrjes 2019 në Hollandë.

Samiti Global i Sipërmarrjes 2019 do të mbledhë disa nga sipërmarrësit më frymëzues në botë që kanë bërë inovacion në fushën e Bujqësisë, Lidhshmërisë, Energjisë, Shëndetësisë dhe Ujit. GES 2019 ofron një fazë të pashembullt për scaleup-et dhe një shans për të shfaqur sipërmarrjet tuaja para një grupi të përzgjedhur investitorësh, themeluesish, financuesish, ekspertësh dhe krijuesish të politikave.

Përgatituni për t’u bërë pjesë me sipërmarrjen tuaj dhe ofroni prespektiva të reja mbi zgjidhjet e teknologjisë për sfidat globale si mundësi të pashfrytëzuara të biznesit.

Njoftimi i përzgjedhjes për t’u bashkuar do të bëhet deri më datë 1 Prill 2019. Konfirmimi i pjesëmarrjes nga të ftuarit duhet të bëhet deri më 15 Prill 2019.

Ju nuk keni nevojë të paguani një tarifë për të marrë pjesë në konferencën GES 2019. Përveç kësaj, akomodimi juaj do të mbulohet nga organizatorët e GES. Ju duhet të paguani vetëm për transportin tuaj.

Afati i fundit i aplikimeve: 22 Mars 2019

Aplikoni tani në linkun: https://www.ges2019nl.nl/application

Për më shumë informacion në lidhje me pyetjet që mund të keni klikoni Këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale