Rrjeti Social Twitter feston sot 10 vjetorin! - Business Magazine Albania

Rrjeti Social Twitter feston sot 10 vjetorin!


Rrjeti Social Twitter, themeluar dhe drejtuar aktualisht nga Jack Dorsey, të dielën në mbrëmje filloi një festim online.

Një postim me titull “Thank you! Love Twitter”, ftonte njerëzit të festonin dekadën e tyre të pare me hashtag-un LoveTwitter.

“Plot 10 vite më parë, filloi me një cicërimë të vetme,” – thuhet në postim, duke treguar Tweet-in e parë të Jack Dorsey-t.

“Që atëherë, çdo moment, çdo ditë, njerëzit komunikojnë me njëri-tjetrin për gjërat që kanë për zemër – në të gjithë botën.”

“Ndër vite, ju e keni bërë Twitter-in atë që është sot dhe po i jepni formën që do të ketë në të ardhmen. Dhe ne ju falenderojmë ju për këtë!”

Pa dyshim që Twitter ka ndryshuar mënyrën se si njerëzit komunikojnë online, me vetëm 140 karaktere, çka për mirë apo për keq i bën njerëzit të zgjedhin fjalët e tyre. Platforma sociale është kthyer njëkohësisht edhe në një vend ku mund të ndjekësh evente botërore në kohë reale.

Vitet e fundit të Twitter kanë qenë të vështira edhe pse është një platformë e dashur për shumë njerëz. Çmimi i aksioneve të Twitter ka rënë përsëri edhe në këtë fillim viti. Kjo ka sjellë edhe largimin e disa drejtuesve ekzekutivë të kompanisë. Madje edhe investitorët kanë shprehur dyshimet e tyre për Jack Dorsey, i cili punon 18 orë në ditë duke menaxhuar si Twitter ashtu edhe kompaninë e pagesave Square, në të njëjtën kohë.

Pavarësisht këtyre fakteve, Twitter ruan optimizmin duke shprehur falenderimet “se kemi bërë histori, kemi sjellë ndryshim, duke ndihmuar njëri-tjetrin dhe duke qeshur së bashku çdo ditë”, për përdoruesit e tij në postimin e ditëlindjes së 10-të.

Business Magazine Albania bashkohet me në këto festime me përdoruesit e Twitter në këtë përvjetor të dekadës së parë dhe i uron shumë të tjerë në vazhdim.

#LoveTwitter

 

/ Business Insider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0