Regjistrohuni falas në panairin virtual ekskluziv me temë: “Studio, Puno & Jeto në Mbretërinë e Bashkuar" - Business Magazine Albania

Regjistrohuni falas në panairin virtual ekskluziv me temë: “Studio, Puno & Jeto në Mbretërinë e Bashkuar”

EKSPLORONI MUNDËSITË E STUDIMIT NË  KOLEGJET DHE UNIVERSITETET MË TË RANKUARA NË UK NGA SHTËPIA JUAJ
Të dashur  Prindër, Gjimnazistë, Studentë dhe Profesionist,

Studimi jashtë vendit është një përvojë unike dhe një nga projektet më të rëndësishme për ju dhe familjen tuaj, si nga ana akademike,  profesionale dhe veçanërisht në sferën personale.  Të studiosh jashtë është një ëndërr për të gjithë shqiptarët . Eshtë mëse e kuptueshme që ju  mund të keni një mori pyetjesh që kanë lidhje me tarifat, me programet, me tërheqjen e familjes ose partnerit  pasi studimi jashtë është një angazhim i madh, por ne sjellim për ju Universitetet dhe Kolegjet më të rankuara në UK  për t’ju informuar më tej rreth arsyeve për të zgjedhur të studioni në UK dhe  nuk do të pendoheni!

Lexo: Employer Branding Academy nis trajnimet me 6 Prill

Përgjatë dy ditëve do të keni mundësinë të eksploroni gjithçka rreth:

-Studimeve në UK
– Praktikave profesionale
– Të drejtës së punësimit gjatë studimeve
– Përfitimit të së drejtës së punësimit në përfundim të studimeve, 3 vite
– Marrjes së partnerit/ familjes me vete
– Të drejtës së punës 40 orë / javë të partnerit shoqërues
– Bursave nga 3,000 – 6,000 GBP

Kush mund të marrë pjesë:
– Gjimnazistë dhe prindër
– Studentë Bachelor dhe Master
– Të sapodiplomuar dhe profesionistët e rinj

Lexo: Prodhuesi tajvanez i çipave njofton investimin prej 100 miliardë dollarësh

Pjesëmarrja falas për të gjithë gjimnazistët, studentët, prindërit, profesionistët.
Merrni pjesë ditën e Panairit dhe përfitoni aplikimin në Universitetet dhe Kolegjet pjesëmarrëse – FALAS!

Për më shumë informacion në lidhje me eventin kontaktoni: [email protected] / 0672060944 /0672077990

Hidhni hapat drejt një karriere të sukseshme dhe të ardhme të ndritur!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0