Qendra tregtare krijon kabina playstation për meshkujt e mërzitur - Business Magazine Albania

Qendra tregtare krijon kabina playstation për meshkujt e mërzitur


Qendra tregtare Global Harbour Shanghai sapo ka lançuar kabinat e lojës që kanë për qëllim të argëtojnë meshkujt të cilët presin të dashurat e tyre të përfundojnë blerjet.Kabina, të cilën qendra i quan “kabina e burrave,” i fton lojëtarët në një sedilje të rehatshme përballë një kompjuteri lojërash të pajisur me leva.

Këtë muaj ata kanë vënë në përdorim vetëm 4 kabina. Ja çfarë pamje kanë ato:

qendra-tregtare-krijon-kabina-playstation-per-meshkujt-e-merzitur-businessmag

qendra-tregtare-krijon-kabina-playstation-per-meshkujt-e-merzitur-businessmag

qendra-tregtare-krijon-kabina-playstation-per-meshkujt-e-merzitur-businessmag

Shumë njerëz online e kanë quajtur këtë risi jo të drejtë dhe seksiste:

“Unë jam vajzë, por edhe unë dua të luaj,” shkruan një përdoruese në Weibo.

Por ka dhe nga ata që e mbështesin këtë ide:

“Që sot, unë do ta shoqëroj të dashurën time çdo ditë për shopping,” komenton një mashkull.

Le të shpresojmë që ky trend do të përhapet në vende të tjera, përfshirë dhe Shqipërinë.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0