Programi Wolves Summit hap thirrjen për start-upe novatore. Merrni mentorimin dhe ekspozimin ndaj fondeve të kapitalit - Business Magazine Albania

Programi Wolves Summit hap thirrjen për start-upe novatore. Merrni mentorimin dhe ekspozimin ndaj fondeve të kapitalit

Wolves Summit, në partneritet me ISE Accelerator, Startup Campus dhe DEX Innovation Centre, ka lançuar Programin Innobooster Accelerator. Programi 4-javor online përbëhet nga 6 seminare dhe 2 seanca mentorimi praktike – duke u fokusuar në mbledhjen e fondeve, shitjet dhe shkallëzimin.

Mësoni më shumë rreth programit këtu.

Në këtë fazë samiti është duke kërkuar për 15 startup-e teknologjike nga vendet V4 dhe Ukraina me zgjidhje post-MVP në Arsim, ER, Shëndeti Mendor, Rindërtim i pastër, Restaurim Mjedisor, Kujdes shëndetësor, EdTech, ClimateTech, Energji dhe Qëndrueshmëri.

Çfarë do të përfitojnë startup-et?

-Mësoni se si të shkallëzoni nga prezantuesit kryesorë (punëtori në internet)

– Sesione praktike mentorimi

– Mundësi investimi

-Biletat për samitin e Wolves

Programi kulmon me një Ditë Demo në Samitin e Wolves 2023 në Wroclaw, ku pjesëmarrësit prezantojnë zgjidhjen e tyre inovative për një audiencë me mbi 2000 investitorë engjëjsh, fonde nga Kapitalet e Investitorëve, korporata dhe biznese të tjera.

Afati i fundit për aplikim është data 19 mars.

APLIKONI KËTU

Cfare ka më shumë?

Për të prezantuar programin dhe për të shpjeguar sfidat ose mundësitë aktuale në ekosistem, ne organizojmë katër Sesione Ndërgjegjësimi, në të cilat jeni të inkurajuar të bashkoheni:

16 shkurt 2023 – Fillimi i programit – takoni organizatorët [Regjistrohu këtu]

23 shkurt 2023 – Zbulimi i ekosistemit teknologjik të Ukrainës – dëgjoni faktet nga ekspertët ukrainas [Regjistrohu këtu]

2 Mars 2023 – Çfarë mund t’u ofrojnë bizneseve vendet V4? – ekspertë nga Çekia, Hungaria dhe Polonia [Regjistrohu këtu]

9 Mars 2023 – Duke u ngjitur për të pushtuar botën! Bisedë Fireside me Revolut, startup-i me vlerën më të lartë në Mbretërinë e Bashkuar në 2020 [Regjistrohu këtu]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0