Programi “Ideja jote për Biznes” i Grupit Balfin shpall fituesit e parë - Business Magazine Albania

Programi “Ideja jote për Biznes” i Grupit Balfin shpall fituesit e parë


Ideja jote për Biznes, programi që shndërron ide të mëdha në biznese të mëdha, ka shpallur fituesit e tij të parë. Mes qindra ideve të analizuara, Departamenti i Projekteve përzgjodhi projektin “Amorette” nga gjimnazistët e shkollës “Sami Frashëri” Tiranë, i cili propozon krijimin e një shoqërie për tregtimin e verës.

Ekipi fitues, njëkohësisht edhe fitues i Konkursit Kombëtar “Sipërmarrësit e së Nesërmes” – Edicioni 6, organizuar nga “Tirana Business University”, përveç bursave të studimit ofruar nga TBU, do të përfitojë asistencë profesionale në hartimin e një Studimi Fizibililiteti. Ky studim do të përdoret për të siguruar financimin e projektit. Për këtë arsye u organizua edhe një takim i përfaqësuesve nga Departamenti i Projekteve me antarët e ekipit fitues ku u diskutua mbi organizimin e punës në vazhdim.

Inirda, Lisjena, Adela dhe Destani shprehën entuziazmin dhe gatishmërinë e tyre për t’u përfshirë në këtë nisëm dhe me seriozitetin maksimal filluan nga puna nën supervizimin dhe koordinimin e stafit të Departamentit të Projekteve.

Pritshmëritë janë të larta për të patur së shpejti një histori suksesi. Në këtë mënyrë Grupi Balfin përforcon qëllimin e krijimit të këtij programi, i cili është projektuar për të kontribuar në ekonominë e vendit e për të ndihmuar gjeneratën e ardhshme të inovatorëve shqiptarë të jenë të suksesshëm edhe në tregjet globale.

Burimi: balfin.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0