Prezantohet programi i akseleratorit GROWpreneur. Startup-et mund të aplikojnë deri më 28 Mars - Business Magazine Albania

Prezantohet programi i akseleratorit GROWpreneur. Startup-et mund të aplikojnë deri më 28 Mars

GROWpreneur

A keni një start-up në fazë rritje dhe zhvillimi në treg?
Akseleratori GROWpreneur prezantoi programin mbështetës për startup-et.

Shkëlzen Marku drejtor i Yunus Social Business Balkans  dhe Patrik Fetahaj, ekspert nga EU for Innovation, treguan detajet rreth programit.

Të rinjtë që kanë një startup, puna për të cilin ka nisur, kanë mundësi të aplikojnë deri më 28 mars.

Pas kësaj faze, Marku shpjegoi se 30 aplikantë do të jenë pjesë e Boot Camp, që do të zhvillohet më 9, 10 dhe 11 Prill, online. Ndërsa mentorimi do të vijojë për 15 prej tyre.

Ju mund të Aplikoni Këtu!

Programi është dizenjuar për të qenë fleksibël, ku vetëm një pjesë e programit bazë zhvillohet për të gjitha startup-et në të njëjtën formë. Më tej, çdo startup do të ketë një program të personalizuar. Mentorët janë të përmasave ndërkombëtare, rajonale por edhe vendase.

Ndaj, GROWpreneur vjen me dy programe: akselerator dhe  Fleksible Support Plus.

Lexo: A ndihemi të barabartë në kushtet e punësimit, me një pagë të njëjtë apo me vlerë të njëjtë?

Përfaqësuesit e programit shpjeguan se pjesë e këtij kompeticioni mund të jenë startup-et në çdo fushë dhe që nuk kanë fokus vetëm tregun e huaj.

Patrik Fetahaj, theksoi se mes aplikantëve që do të regjistrohen deri më 25 Mars, dy prej tyre do të përzgjidhen për të marrë pjesë në TechChill, konferencën më të madhe të teknologjisë në Europë.

Ju mund të Aplikoni Këtu!

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0