Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë shprehet pozitiv për prodhimin në Shqipëri

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë shprehet pozitiv për prodhimin në Shqipëri


Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Mark Crawford tha dje gjatë një konference për shtyp se Shqipëria ka mundësi të mëdha për të prodhuar dhe vuri në dukje influencën e taksave tek bizneset. Gjihashtu Crawford është shprehur pro nxitjes së lirisë ekonomike.

“Taksat në Shqipëri, influencë te bizneset. Shqipëria ka mundësi të mëdha për të prodhuar. Jemi për të nxitur lirinë ekonomike”, tha Crawford.

/Balkanweb/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0