Praktikë me pagesë në media


Përshkrimi 

Programi Praktikë në media është pjesë e kursit të UWC-USA: Forumi i Lidershipit Global që do t’u ofrojë profesionistëve  apo praktikantëve të medias mundësi unike për të treguar historitë e të rinjve që jetojnë jashtë Amerikës.

Ata do të bashkëpunojnë me Drejtorin e GLF-së për të dokumentuar historitë dhe ngjarjet e programit veror të vitit 2019 GLF. Kandidati i kualifikuar duhet të jetë në gjendje të iniciojë dhe modelojë misionin dhe vlerat thelbësore të UWC-së, të marrë pjesë në një mjedis pozitiv dhe të mbajë distancë profesionale ndërmjet pjesëmarrësve dhe stafit. Praktikantët e Medias do të zhvillojnë një bibliotekë të materialeve dixhitale dhe të marketingut për programin dhe faqen e internetit, si dhe do të ndihmojnë pjesëmarrësit e GLF-së me planet e veprimit të projektit të tyre në komunitet.

Benefitet- kompensimi:

• 500 Dollarë
• Banesë dhe ushqim
• Transport gjatë programit GLF
• Sigurim shëndetësor të përkohshëm.

Për më shumë vizitoni uebfaqen: mladinfoo.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale