Po kërkojmë një praktikant për rrjetet sociale

Po kërkojmë një praktikant për rrjetet sociale


Business Mag Kosovo ofron punë praktike për një menaxher të rrjeteve sociale.

Menaxheri i rrjeteve sociale do të jetë përgjegjës për:

 • Krijimin e fushatave në rrjetet sociale,
 • Postimin e artikujve në Facebook,
 • Krijimin e raporteve të hollësishme për të përmirësuar strategjinë e marketingut dhe fushatave,
 • Përcjelljen e aktiviteteve të Businessmag-ut dhe azhornimin me postimet në rrjetet tona sociale,
 • Rritjen e prezencës dhe aktivitetit në rrjetet tona sociale,
 • Postimin e përmbajtjes interaktive në të shkruar dhe grafike,
 • Gjetjen e përmbajtjes së duhur për audiencën tonë,
 • T’u përgjigjet pyetjeve dhe kërkesave të audiencës tonë.

Ftohen të aplikojnë të gjithë ata që mendojnë se janë të përshtatshëm për këtë pozitë.

Kualifikimet e preferuara:

 • Kandidati preferohet të ketë përvojë paraprake si menaxher i rrjeteve sociale (nuk është e obligueshme),
 • Njohuri në dizajn grafik dhe video-editim (e preferueshme),
 • Ta njohë mirë gjuhën angleze (në të folur e të shkruar)
 • Aftësi të mira të komunikimit dhe në të shkruar si dhe vëmendje ndaj detajeve
 • Aftësi në Mbledhjen dhe Analizimin e të dhënave
 • Të jetë kreativ dhe mendjehapur.

Nga bashkëpunimi me ne keni mundësinë për të punuar remote (nga shtëpia apo lokacioni juaj i preferuar) dhe të rriteni profesionalisht.

Afati i fundi për aplikim është 10 nëntor 2019.

Kandidatët e interesuar mund të aplikojnë duke dërguar CV-në dhe një letër motivimi në e-mail adresën: eridon@businessmag.al. Për pyetje dhe paqartësi mund të na kontaktoni në faqen tonë në Facebook @businessmagkosovo.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0