Po kërkojmë një praktikant për rrjetet sociale


Business Mag Kosovo ofron punë praktike për një menaxher të rrjeteve sociale.

Menaxheri i rrjeteve sociale do të jetë përgjegjës për:

 • Krijimin e fushatave në rrjetet sociale,
 • Postimin e artikujve në Facebook,
 • Krijimin e raporteve të hollësishme për të përmirësuar strategjinë e marketingut dhe fushatave,
 • Përcjelljen e aktiviteteve të Businessmag-ut dhe azhornimin me postimet në rrjetet tona sociale,
 • Rritjen e prezencës dhe aktivitetit në rrjetet tona sociale,
 • Postimin e përmbajtjes interaktive në të shkruar dhe grafike,
 • Gjetjen e përmbajtjes së duhur për audiencën tonë,
 • T’u përgjigjet pyetjeve dhe kërkesave të audiencës tonë.

Ftohen të aplikojnë të gjithë ata që mendojnë se janë të përshtatshëm për këtë pozitë.

Kualifikimet e preferuara:

 • Kandidati preferohet të ketë përvojë paraprake si menaxher i rrjeteve sociale (nuk është e obligueshme),
 • Njohuri në dizajn grafik dhe video-editim (e preferueshme),
 • Ta njohë mirë gjuhën angleze (në të folur e të shkruar)
 • Aftësi të mira të komunikimit dhe në të shkruar si dhe vëmendje ndaj detajeve
 • Aftësi në Mbledhjen dhe Analizimin e të dhënave
 • Të jetë kreativ dhe mendjehapur.

Nga bashkëpunimi me ne keni mundësinë për të punuar remote (nga shtëpia apo lokacioni juaj i preferuar) dhe të rriteni profesionalisht.

Afati i fundi për aplikim është 10 nëntor 2019.

Kandidatët e interesuar mund të aplikojnë duke dërguar CV-në dhe një letër motivimi në e-mail adresën: [email protected]. Për pyetje dhe paqartësi mund të na kontaktoni në faqen tonë në Facebook @businessmagkosovo.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale