Personat që duhet të fshish menjëherë nga Facebook


Fillojnë që nga kopshti e deri te studimet pas universitare.

Të njohur nga puna, miq të përbashkët, ekipe sportive… gjithandej! Të gjithë takohen në Facebook!

Ndodh shpesh që interesat e qëllimet e tua për përdorimin e rrjetit më të madh social të ndryshojnë; ti kupton befas që nuk kanë pse të kenë akses të gjithë te fotografitë e tua. Po të mendosh që ata njerëz aty, janë vetëm gjysma e atyre që do njohësh në vitet e ardhshme, nis analizon statusin tënd në Facebook.

Lexoni: Facebook ndryshon dizajnin, ja risitë

Duhet të bësh pastrime të herëpashershme dhe janë disa lloje miqsh që më mirë mos t’i kesh pas ekranit!

Si t’i kuptosh?! Ndiq udhëzimet për të mësuar se cilët duhet të heqësh:

1. Ata që duhet t’ju hapësh enkas profilin për t’u kujtuar se janë akoma aty.

2. Ish të dashurin/dashurën e shoqes/shokut.

3. Miqtë e ish-ëve të tu.

4. Të gjitha kompanitë e PR-it.

5. Shoqet/shokët e kopshtit që mund të tremben nga ndryshimet e tua.

6. Të gjithë ata që ke takuar rastësisht, vetëm 1 herë.

7. Mamanë e ish shoqes tënde të ngushtë.

8. Njerëz që nuk sheh e nuk komunikon prej vitesh

9. Modelin/modelen që poston selfie çdo 1 orë

10. Atë shoqen që është vazhdimisht në kërkim të vetvetes

11. Ata që nuk komentojnë apo pëlqejnë kurrë! Thjesht janë aty.

12. Kushërinjtë nëpër botë që janë 30 vite më të mëdhenj se ti!

13. Kritikun politik

14. Pedagogët

15. Mos fshi askënd nëse punon në një portal online!

/HuffingtonPost

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale