Përdorni këtë truk për të realizuar idetë e vjetra - Business Magazine Albania

Përdorni këtë truk për të realizuar idetë e vjetra


Si një pronar i biznesit të vogël, mund të keni një koleksion idesh të vjetra në raft. Disa mund të mos përshtaten me buxhetin ose mund të mos ketë mjaftuar koha për t’i zbatuar ato, por përpos këtyre mos lejoni që këto ide të humbasin!

Mbani një katalog të ideve tuaja të vjetra, sepse kurrë nuk i dihet se kur do të jenë të dobishme përsëri. Këto ide dhe mendime krijuese mund të çojnë në përmirësime inovative në lidhje me biznesin.

Lexoni: Ky truk do iu bëjë të mos harroni emrin e askujt

Çelësi, sigurisht, është t’i vendosni në një vend ku mund t’i gjeni. Pra, mbani një skedar në kompjuterin tuaj. Ose merrni një fletore apo ditar dhe mbani gjërat tuaja atje. Ju do të habiteni se sa e dobishme do të jetë kjo për ju në të ardhmen.

burimi: INC

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0