Password-et e Wi-Fi në aeroportet e të gjithë botës në një hartë të vetme - Business Magazine Albania

Password-et e Wi-Fi në aeroportet e të gjithë botës në një hartë të vetme


Të mos dini se me çfarë ta kaloni kohën kur jeni duke pritur për fluturimin tuaj mund të jetë një gjë shumë e bezdisshme, por tashmë udhëtimi mund të jetë më pak i dhimbshëm falë kësaj harte me Wi-Fi e aeroporteve.

Blogeri i udhëtimeve dhe inxhinieri i sigurisë kompjuterike, Anil Polat, e kupton ç’do të thotë të ulesh në një aeroport pa Wi-Fi falas, kështu që ai ka krijuar një hartë interaktive të dobishme për aeroportet, ku mund të gjeni fjalëkalimet e Wi-Fi me lehtësi.

Harta, të cilën Polat e përditëson rregullisht, përfshin fjalëkalimet e Wi-Fi dhe vendodhjen e dhjetëra aeroporteve në mbarë botën.

Duke klikuar në një aeroport, përdoruesit marrin udhëzime të veçanta se ku të ulem për qasje më të mirë të Wi-Fi, së bashku me udhëzimet për fjalëkalimin.

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0