Njihuni me S21 FE 5G: Smartphone i krijuar për të gjithë adhuruesit - Business Magazine Albania

Njihuni me S21 FE 5G: Smartphone i krijuar për të gjithë adhuruesit

Njihuni me S21 FE 5G

Anëtari më i ri i familjes Galaxy S21 ofron veçori të S21, të preferuara nga fansat – si performanca e
fuqishme, një kamerë e nivelit të lartë dhe lidhje pa probleme me ekosistemin – të gjitha në një dizajn të rafinuar dhe ikonik.

Samsung Electronics, mirëpriti S21 FE 5G në serinë Galaxy S21. S21 FE 5G është një smartphone që ofron veçori premium, të preferuar nga fansat e Galaxy S21. Ai është i ngjashëm me disa nga karakteristikat më të pëlqyera të Galaxy S21 –dizajn tërheqës, performancë e fuqishme, kamerë pro-grade dhe lidhje pa probleme me ekosistemin”. Në Samsung, ne jemi të fokusuar për të ofruar inovacionet më të fundit celulare për më shumë njerëz”, tha TM Roh, President dhe Shef i Biznesit MX (Mobile eXperience) të Samsung Electronics. “Ne pamë një përgjigje të jashtëzakonshme ndaj linjës Galaxy S20 FE dhe Galaxy S21. Pra, ne aplikuam të njëjtën qasje me S21 FE 5G, duke e pajisur atë me veçoritë premium që kanë më shumë rëndësi për fansat tanë besnikë të Galaxy – sepse ne jemi të fokusuar në ofrimin e një smartphone që plotëson nevojat e tyre më të rëndësishme.”

Më shumë mënyra që përdoruesit të shprehin veten S21 FE 5G vazhdon trashëgiminë e Galaxy S21 me një dizajn premium. Gjithçka fillon me kornizën ikonike, Contour-Cut, e cila integrohet pa probleme me kamerën e S21 FE 5G për një pamje elegante dhe të unifikuar. Samsung po u jep konsumatorëve edhe më shumë mënyra për t’u shprehur me katër opsione të reja moderne ngjyrash – Jeshile ulliri, Grafit, E bardhë ose Vjollcë e hapur, me një përfundim mat. Dhe S21 FE 5G përmban një trup të hijshëm dhe të hollë 7,9 mm, kështu që mund të vendoset lehtësisht në xhep për të vazhduar jetën tuaj në lëvizje.

Fuqia kur fansat kanë nevojë për të Përdoruesit e Samsung thanë se fuqia dhe ekrani janë kritike për të mbajtur hapin në botën e sotme. Kjo është arsyeja pse S21 FE 5G vjen i pajisur me procesorin më të fundit, super të shpejtë të aplikacioneve të Galaxy – i njëjti procesor i fuqishëm i përdorur në serinë S21. Lojtarët e përkushtuar do të mahniten nga grafika dhe cilësia e figurës ultra e qartë dhe me cilësi të lartë e S21 FE 5G, dhe shkalla e re e përgjigjes me prekje 240 Hz i çon të gjitha lojërat e tyre të preferuara në nivele të reja me aftësinë e shpejtë të reagimit 1 . Lojërat do të duken jashtëzakonisht të qeta falë shpejtësisë së rifreskimit 120 Hz të S21 FE 5G, e cila siguron rezolucionin më të lartë në një ekran Dynamic AMOLED 2X.

Lexo: Hera e parë në histori/ Bie volumi i shitjeve të “Premten e Zezë”. Raporti tregon disa arsye

Jetëgjatësia e baterisë është gjithashtu një përparësi kryesore për përdoruesit gjithmonë në lëvizje tëGalaxy, kështu që S21 FE 5G është i pajisur me një bateri që zgjat gjatë gjithë ditës. Bateria e fuqishme e S21 FE 5G është e përforcuar me aftësi të karikimit super të shpejtë 25 W, kështu që ju mund ta karikoni baterinë tuaj në më shumë se 50% në vetëm 30 minuta 2 , 3 , dhe të shijoni performancën e shkëlqyer me 1 I disponueshëm në 120Hz display setting dhe në Game Mode.

2 Karikimi me karikues super të shpejtë 25W nga 0 në 50%. Karikuesi shitet veçmas.

3 Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterisë midis mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i shpejtësi të lartë pa ndërprerje.

Të preferuarat e fotove për fansat e Galaxy Galaxy S21 është i njohur për kamerën e tij lider në industri dhe S21 FE 5G është i pajisur me të njëjtin konfigurim pro-grade të përdorur për të kapur fotot më me jetë në botë. Amatorët dhe profesionistët e fotografisë mund të modifikojnë, postojnë dhe ndajnë përmbajtje. Ai përfshin gjithashtu Night Mode të përmirësuar– krahasuar me S20 FE. Tani, përdoruesit mund të kapin foto super të qarta ndërsa janë jashtë me miqtë gjatë natës. Dhe kur doni t’i kapni të gjithë në një fotografi, S21 FE 5G ofron përvojën më të mirë të selfie-ve të Samsung deri më tani. Përdorni kamerën e përparme 32 për të shkrepur një selfie me cilësi të lartë të të gjithë miqve tuaj më të mirë. Më pas lërini aftësitë e përmirësuara të AI Face Restoration, t”, ju bëjnë të gjithëve të dukeni më mirë. Plus, me Dual Recording, mund të kapni veprimet para dhe pas jush – thjesht filloni regjistrimin dhe kamera juaj kap pamjet nga të dy lentet në të njëjtën kohë.

Një përvojë me të vërtetë e përshtatur dhe e sigurt falë ndërfaqes intuitive One UI 4 të Samsung, ju mund të dizajnoni përvojën tuaj ideale celulare që I përshtatet në mënyrë unike nevojave tuaja dhe ju lejon të shprehni se kush jeni, në mënyrë të sigurt. Të mbushura me opsione më të thella personalizimi dhe kontrolle më të forta të privatësisë, ju keni çdo gjë në dorë. Me aftësi të zgjeruara, ekranet kryesore, ikonat, njoftimet, sfondet 4 dhe më shumë mund të riimagjinohen të gjitha. Samsung beson se një përvojë vërtet e përshtatur shkon përtej pamjes dhe ndjesisë. Për të qenë më të qetë, S21 FE 5G është ndërtuar me një panel të ri të privatësisë që sjell sigurinë dhe kontrollet e privatësisë në një vend të përshtatshëm, duke e bërë përvojën e One UI 4 sa të qetë aq edhe të sigurt.

Lançimi zyrtar

Duke filluar nga 11 janari 2022, Galaxy S21 FE 5G do të jetë gjerësisht i disponueshëm përmes operatorëve dhe shitësve me pakicë. Disponueshmëria do të ndryshojë sipas tregut.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0