Njihuni me 3 folësit e Tirana Summit - Business Magazine Albania

Njihuni me 3 folësit e Tirana Summit

Tirana Summit

Samiti i 24 shkurtit në Tiranë, do të sjellë një përmbajtje të pasur për shitjet, marketingun, zhvillimin personal dhe zhvillimin e biznesit. Sipërmarrës dhe ekspertë në fushën e biznesit do të ndajnë me njohuritë e jetës, marrë nga përvoja si sipërmarrës. Ato janë:

Vasil Naçi, sipërmarrës i suksesshëm, autor dhe folës motivues.

Në vitin 1991 themeloi Agna Group, që prej vitesh është kompania numër 1 në FMCG në Shqipëri, me mbi 1600 punonjës. Ndër vite ka themeluar dhe është aksioner në mbi 15 kompani të suksesshme me aktivitet në Shqipëri dhe Ballkanin Perëndimor.

Përvojën e tij 32-vjeçare në biznes e ka pasuruar me mësim të parreshtur nga ekspertët më të mirë në nivel global. Autor dhe bashkëautor i nëntë librave me tema për suksesin në biznes dhe zhvillimin personal, Vasili është themelues dhe kryetar bordi i “Agna Leadership Academy”, ku dhe lekton mbi tema si: lidershipi, menaxhimi, marketingu, shitja dhe arti i negociimit.

Ideator i event-trajnimeve më të mëdha në rajon “Rruga Drejt Suksesit” dhe ‘Mjeshtëro Biznesin”, dedikuar suksesit personal dhe suksesit në biznes. Këto evente kanë si qëllim kontributin për komunitetin, duke ndikuar sado pak në jetën e njerëzve që duan suksesin dhe rritjen e pandalshme.

Blini biletat në vivere.al dhe shfrytëzoni mundësinë për të arritur suksesin!

Jordan Belfort, është një ndër biznesmenët më të suksesshëm dhe të famshëm në të gjithë botën.

Ai ka ndërtoi një perandori financiare nëpërmjet një sërë sfidash dhe vështirësish të njëpasnjëshme.

Por, përpara se të arrinte këtë nivel suksesi, Jordan kaloi një rrugë të gjatë dhe të vështirë. Ai filloi si një tregtar i papërvojë në Wall Street, ku u përball me sfida të mëdha dhe u detyrua të luftojë për të mbijetuar.

Por, nuk u ndal. Me një dëshirë të fortë për të arritur sukses dhe me një strategji të qëndrueshme dhe të kujdesshme, Jordan Belfort u bë një tregtar i shkëlqyeshëm dhe në fund themelues i një nga kompanitë më të suksesshme të tregtimit të aksioneve në botë.

Jordan Belfort është shembulli i biznesmenit të suksesshëm që nuk u dorëzua asnjëherë përpara sfidave dhe që vazhdoi të besojë në ëndrrat e tij. Ai është shembulli i një njeriu që nuk i njeh kufijtë dhe që vazhdon të luftojë për të arritur suksesin e tij.

 

Avinash Ananda, një tjetër folës gjatë Tirana Summit, është këshilltar lidershipi i njohur ndërkombëtarisht, strateg i lumturisë, folës motivues, trajner biznesi, konsulent menaxhimi, ekspert për zgjidhjen e konflikteve, këshilltar për krizat, autor, mentor ekzekutiv, alkimist i shtrirjes dhe katalizator kulture.

Në Tirana Summit, ai do të ndajë me ne një botëkuptim tjetër, nga ku do të mësojmë shumë mbi jetën e sesi të përfitojmë në mënyrë maksimale prej saj nën titullin “Master your Mind”.

Avinash ka trajnuar drejtues të korporatave në të gjitha nivelet e menaxhimit nga mbi 300 kompani, në 15 industri, duke përfshirë markat globale si Microsoft, Google, Marriott, LG, Cognizant, Reliance, Tata, Capgemini, Byju’s dhe Amazon. Ai ka mentoruar personalisht mbi 1000 liderë dhe trajnerë dhe gjithashtu ka trajnuar mbi 1 milion njerëz nga të gjitha sferat e jetës, ndonëse seminare ndërvepruese ‘live’ ballë për ballë, në 30 vende në Evropë, Azi, Lindjen e Mesme dhe SHBA për mbi 30 vite në të gjitha aspektet e udhëheqjes dhe lumturisë.

Blini biletat në vivere.al dhe shfrytëzoni mundësinë për të arritur suksesin!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0