Një termometër high-tech - Business Magazine Albania

Një termometër high-tech


Ky është një termometër totalisht i ri.

THERMO përdor një matrix me sensorë 16 infrared për të dalluar temperaturën më të lartë.

Ai mat temperaturën nga arteria temporale (tëmthat) dhe rezultatet sinkronizohem në telefonin tuaj.

Bazuar në simptomat e tjera, një aplikacion ju tregon shkallën e sëmundjes dhe ju rekomandon të merrni mjekimin e duhur.

Ju mund të matni temperaturën ndërkohë që fëmija juaj është në gjumë.

Tani nuk është nevoja ta vendosni termometrinë në vende të bezdisshme (sqetullë).

THERMO shitet për 99.95 $ dhe mund të gjendet në dyqanet Apple.

/TechInsider.com

https://www.youtube.com/watch?v=s9zHcxXBMPU

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0