Një punonjës ndan 3 gjërat që ai dëshiron që klientët të mos i bëjnë më - Business Magazine Albania

Një punonjës ndan 3 gjërat që ai dëshiron që klientët të mos i bëjnë më

klientët

Maezion Henix, një punonjës i Five Guys Burgers and Fries në Shreveport, Luiziana, kohët e fundit është bërë viral për videot e tij në TikTok.

Videoja e tij e parë se si bëhen patatet e skuqura pati 21.2 milionë shikime në kohën e publikimit, dhe ai vazhdoi me se si bëhen milkshakes, si bëhen patatet e skuqura Cajun, si të pastrosh një zgarë dhe çfarë ndodh me të gjithë yndyrat.

Në një intervistë për Insider, Henix ndau tre gjërat që dëshiron që të gjithë klientët të ndalojnë së bëri kur vijnë për të kosnsumuar apo marrë me vete një vakt.

Lexoni: Akademia brenda kompanisë, mundësi për punonjësit dhe klientët

  • Mos i nxirrni frustrimet tuaja mbi menunë, punonjësve

Henix tha se një pikë e zakonshme acarimi për klientët e Five Guys është menuja dhe struktura e çmimeve. Megjithëse çmimet ndryshojnë në varësi të rajonit, Five Guys Burgers and Fries priren të jenë më të shtrenjta sesa zinxhirët e tjerë të ushqimit të shpejtë.

“Ne kemi disa klientë që sapo vijnë, shikojnë çmimet tona dhe dalin menjëherë,” tha ai për Insider.

Herë të tjera, tha ai, ata ankohen tek një punonjës. Henix tha se një zgjidhje e lehtë për zhgënjimin do të ishte që klientët e rinj të shikojnë menunë në internet para se të shkojnë të hanë, në mënyrë që ata të dinë se çfarë të presin në lidhje me çmimet.

  • Ndaloni së zëni vendet nëse thjesht do të merrni për të ngrënë dhe do të ikni

Nëse vini dhe do të merrni ushqimin me vete, mos zini vendet që mund të jenë për ata që po shkojnë të hanë aty, ndërsa prisni që ushqimi juaj të jetë gati i paketuar.

Nëse jeni duke marrë për delivery, njoftoni një punonjës

“Disa persona do të hyjnë dhe thjesht do të ulen,” tha Henix për Insider. Ai tha se është e vështirë të kuptohet në mënyrë efikase kur ekipi i Five Guys nuk e di që ju jeni atje.

Në vend të kësaj me mirësi drejtohuni tek një punonjës nëse nuk janë duke u marrë me dikë tjetër, njoftojini porosinë e kujt doni të merrni dhe pastaj dëgjoni kur të jetë gati porosia për ta marrë.

/newsyahoo

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0