Një këshillë nga Ambasada Amerikane


Ambasada Amerikane në Tiranë, në faqen e saj zyrtare në rrjetin social Facebook ka nxjerrë njoftimin e saj lidhur personat që duan të punojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.Ambasada tërheq vëmendjen të mos bien pre e mashtrimeve dhe të bëjnë shumë kujdes në përzgjedhjen e këshilluesit të tyre. Kjo këshillë vlen edhe për të gjithë ata persona, të cilët janë në proces të kërkimit të një vendi pune në SHBA, përmes vizës EB-3 të imigrimit.

Lexo: Ambasada Amerikane në Tiranë, thirrje bizneseve shqiptare për t’u bërë pjesë e Consumer Electronics Trade Show

Një rrugë e duhur për të marrë informacion të saktë zyrtar është përmes: www.uscis.gov. Individët, të cilët kanë aftësitë e kërkuara për vendin e punës, sipas ambasadës, dhe punëdhënësi duhet të dërgojë formularët e kërkuar në Departamentin e Punës dhe USCIS, dhe vetëm më pas NVC do të caktojë takimin në Sektorin Konsullor.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale