Ambasada Amerikane në Tiranë, thirrje bizneseve shqiptare për t’u bërë pjesë e Consumer Electronics Trade Show


Zyra Ekonomike dhe Tregtare e Ambasadës së SHBA në Tiranë, fton përfaqësuesit e sektorit privat që veprojnë në biznesin e produkteve elektronike të konsumit të marrin pjesë në Consumer Electronics Trade Show që zhvillohet në datat 8-11 Janar 2019Las Vegas, SHBA.

Nëse kompania juaj do ta konsideronte pjesëmarrjen në këtë event plotësoni formularin e bashkangjitur dhe dërgojeni atë në USALBusiness@state.gov PARA datës 30 Nëntor 2018.

Për më shumë informacion mbi shfaqjen vizitoni https://www.ces.tech/

Për një listë të ekspozuesve vizitoni https://ces19.mapyourshow.com/7_0/search.cfm

Rreth CES

Consumer Electronics Trade Show është vendi më i madh i mbledhjes në botë për të gjithë ata që janë në biznesin e produkteve teknologjike të konsumit. Në CES grumbullohen mbi 4,500 kompani ekspozuese, duke përfshirë prodhuesit, zhvilluesit dhe furnizuesit e pajisjeve të teknologjisë së konsumit, sistemet e shpërndarjes së teknologjisë dhe më shumë; një program me më shumë se 300 seanca konferencash dhe më shumë se 170,000 pjesëmarrës nga 150 vende. CES është vendi numër një ku ju mund të jeni në botën e produkteve elektronike të konsumit.

Kategoritë e produktit:

CES përmban kategoritë e produktit: Printime 3D; Aksesorë; IA; Audio / Video; Realiteti i shtuar; Baby Tech; C Space (Reklamim për Përmbajtje Argëtuese, Marketing); Dizajn & Burime; Digital Health; Dronë; e-Commerce & Enterprise Solutions; Eureka Park (Startups & Universitete); Family & Kids Technology; Fitness dhe Teknologji; Lojëra dhe realiteti virtual; Shëndeti dhe Mirëqenia; High-End Audio; Home Cinema; iproducts; M2M;OE-A; Resiliency Tech; Robotics; Self-Driving Technology; Sleep Tech; Smart Cities; Smart Energy; Smart Home; Sport Tech; Vehicle Technology; Wearables; Pajisjet dhe shërbimet wireless;

Pjesëmarrësit e mundshëm nga Shqipëria: Importuesit, shpërndarësit, shitësit, prodhuesit e mallrave elektronike të konsumit janë të ftuar të marrin pjesë.

Përfitimet për kompanitë që regjistrohen përmes zyrës së Ambasadës Amerikane në Tiranë i gjeni në linkun: Benefits for companies registering through US Embassy Tirana office

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0