Netflix nis turnetë në këmbë në mënyrë që të mund të shihni se ku bëhen shfaqjet tuaja të preferuara - Business Magazine Albania

Netflix nis turnetë në këmbë në mënyrë që të mund të shihni se ku bëhen shfaqjet tuaja të preferuara

shfaqjet

Largimi nga shtëpia dhe shikimi i asaj që Netflix ka për të ofruar nuk ka më nevojë të jetë ngjarje ekskluzive reciproke.

Së fundmi gjigandi i transmetimit njoftoi se po organizon një javë turne në këmbë në tre vende, duke përfshirë Londrën, Madridin dhe Parisin, ku u xhiruan seriale si Bridgerton, Money Heist dhe Emily në Paris.

Turnetë, të cilat janë në partneritet me New Europe Tours të SANDEMAN-it, tingëllojnë pothuajse si ajo që do të prisnit, me guida që çojnë grupe të vogla në vendet kryesore të xhirimeve dhe japin informacione nga prapaskenat për skenat që janë xhiruar atje.

Lajmi i mirë? Udhëtimet janë falas dhe mund të rezervohen tani në internet. Lajmi i keq është se ato po ofrohen vetëm për një javë (11-17 korrik), kështu që mund t’ju duhet të jeni të shpejtë.

Përmbledhja e plotë e titujve të mbuluar në çdo qytet përfshin Cable Girls, Money Heist, Elite dhe Valeria në Madrid; Emily në Paris, Lupin dhe Notre Dame – La Part Du Feu në Paris; dhe Anatomia e një skandali, Brigerton, Enola Holmes, The Crown dhe Top Boy në Londër. Ne po hamendësojmë se njerëzit që tashmë drejtojnë këto lloje turnesh në këmbë në Airbnb për shfaqje si këto mund të jenë pak të mërzitur.

Udhëtimet zgjasin nga dy orë secila. Biletat janë në dispozicion këtu.

/mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0