Në Britani, ju mund të porositni nje avion nga telefoni tuaj - Business Magazine Albania

Në Britani, ju mund të porositni nje avion nga telefoni tuaj


Këtë vit, në Britani pritet të fillojë për herë të parë një shërbim i ri fluturimi, i cili do i lejojë njerëzit të porositin një avion nga telefoni i tyre.

Ky shërbim do i lejojë klientët të porositin udhëtime për më pak se 55 paund, në varësi të numrit të njerëzve në bord. “Waves Airline”, do të fillojë fluturimet komerciale në Korrik nga ‘Channel Islands’, por krijuesi i tij shpreson se ky shërbim i ngjashëm me UBER-in të përdoret në të gjithë Anglinë.

Ky projekt ka kushtuar 5 milionë paund dhe 3 avionët 14- vendësh fillimisht do të përdoren për të transportuar pasagjerë. Sipas krijuesit të tij, në tremujorin e parë të vitit 2018 do të mund të bëjnë fluturime në vende si Marrakech, Paris apo në jug të Francës.

ne-britani-ju-mund-te-porositni-nje-avion-nga-telefoni-tuaj-business-mag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burimi: acp.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0