MYKSAL, platforma e parë gjithpërfshirëse për bizneset në Kosovë & Shqipëri - Business Magazine Albania

MYKSAL, platforma e parë gjithpërfshirëse për bizneset në Kosovë & Shqipëri

myksal

Për herë të parë është krijuar një platformë e vetme që bën bashkë bizneset Shqipëri – Kosovë me synimin për t’i promovuar në Ballkanin Perëndimor dhe duke u shtrirë më pas në Europë për të qenë lehtësisht të aksesueshme.

MYKSAL është themeluar nga Elite Group, një ekip i specializuar për promovim dhe marketing në fushën e hoteleri-turizmit dhe shërbimeve. Në sajë të bashkëpunimit me GIZ.DE dhe EU INOVATION është krijuar platforma KSAL, 100% Shqiptare me slogan “Promovo vendin tënd” dhe “Promovo kursimet e tua” që do t’ju vijë në ndihmë të gjitha bizneseve dhe konsumatorëve në fushën e turizmit dhe shumë shërbimeve në fusha të ndryshme të biznesit.

Çfarë është platforma KSAL?

Një software i ndërtuar enkas në fushën e hoteleri turizmit dhe shërbimeve. Ideuar si platforma e parë shqiptare duke përmbledhur në këte mënyrë të gjithë hoteleri-turizmin në Shqipëri dhe Kosovë me target kryesor lançimin dhe promovimin e këtij rrjeti në Ballkanin Perëndimor dhe duke u shtirë më tej dhe në Europë. Gjithashtu kjo platformë është ideuar që përvec pjesës së hoteleri turzëm të ketë të përfshira dhe shërbime të tjera në funksion të këtij rrjeti duke i dhënë kështu akses çdo turisti dhe çdo vendasi që viziton Shqipërinë dhe Kosovën në gamën e shërbimeve që paraqet vendi ynë.

Nëse do të klikoni tek MYKSAL do të shikoni: https://listings.myksal.com/en/?category=all

Shërbimet që ofron platforma

 • Akses në rezervime të hoteleve dhe resorteve
 • Pushime malore dhe bujtina
 • Shitblerje dhe apartamente me qira
 • Makina me qira
 • Siguruacion i jetës dhe punimeve inxhinierike
 • Katering
 • Restorante
 • Supermarkete
 • Hidrokarbure

Të veçantat që do të ketë pjesa e hoteleve

 • Çdo hotel do të shfaqet në google maps në 3D në platformë.
 • Pamja e çdo dhome që klienti rezervon do i shfaqet me teknologjinë më të fundit. VR-virtual reality pra 360°.

Mënyrat e promovimit dhe marketingut nga elite group:

 • Promovimi dhe marketing nga staf i përzgjedhur i kësaj fushe.
 • Promovim nëpërmjet konsumatorëve.
 • Nëpërmjet Elite Group me anë të marrëveshjeve me agjenci të ndryshme brenda dhe jashtë vendit.

/probizz

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0