MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në Threads

MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në ‘Threads’ – pak orë pas lansimit të aplikacionit

MrBeast është personi i parë që arrin 1 milion ndjekës në ‘Threads’ – pak orë pas lansimit të aplikacionit

Dhe YouTuber-it, emri i vërtetë i të cilit është Jimmy Donaldson, iu deshën vetëm disa orë për të “mbledhur rreth tij” 1 milion ndjekës – ndonëse teknikisht nuk ishte llogaria e parë që arriti këtë numër, të tjerët i përkisnin organizatave si Instagram dhe National Geographic.

Ndryshe, postimet në këtë rrjet social janë të kufizuara në një maksimum prej 500 karakteresh.

Lexo: “Threads” është aplikacioni më shpejt i shkarkuar ndonjëherë

Për t’i bërë gjërat më të lehta për përdoruesit e rinj, njerëzit mund të identifikohen përmes Instagramit, të importojnë fotografitë e profilit dhe biografitë e tyre nga aplikacioni i ndarjes së fotove dhe madje të ndjekin të gjithë ata që ndjekin tashmë në Instagram me një klik të një butoni.

Zuckerberg, i cili ishte personi i dytë që arriti 1 milion ndjekës të Threads, shkroi në një postim: “Qëllimi është ta mbajmë atë miqësor ndërsa zgjerohet. Mendoj se është e mundur dhe në fund do të jetë çelësi i suksesit të tij.

MrBeast, i cili vlerësohet si pionier i një zhanri videosh në YouTube që përqendrohen në marifete dhe sfida të shtrenjta, ka shumë ndjekës në të gjitha kanalet e tij të mediave sociale – 38.5 milionë njerëz e ndjekin atë në Instagram dhe ai ka 165 milionë abonentë në YouTube.

as

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0