Modelet e reja të monitorëve të lojërave nga Samsung morën një numër rekord çmimesh në panairin ndërkombëtar CES 2022 - Business Magazine Albania

Modelet e reja të monitorëve të lojërave nga Samsung morën një numër rekord çmimesh në panairin ndërkombëtar CES 2022

monitorëve të lojërave

Monitorët e vlerësuar me çmime dallohen për cilësitë e shkëlqyeshme të ekranit të kombinuar me veçori intuitive që ofrojnë një përvojë superiore të përdoruesit.

Në CES 2022 të këtij viti, Samsung Electronics zbuloi gjithashtu modelet e reja të monitorëve të saj të lojërave. Kjo linjë e re e monitorëve të lojërave ka fituar çmime në CES 2022 në të gjitha kategoritë, duke përfshirë çmimet për Odyssey Ark 55 ”, Odyssey Neo G9 49 ”, Odyssey Neo G8 32 ”, Odyssey G8 34 ”, monitori smart M8 32′ dhe monitori me rezolucion të lartë S8 32”. Monitori Odysey Neo G8 32” fitoi çmimin prestigjioz për inovacionin më të mirë në kategorinë e lojërave dhe me gjithsej nëntë çmime të fituara në CES 2022 të këtij viti, monitorët e Samsung vendosën një rekord të ri në panairin më të madh të teknologjisë në botë.

Linja e re sjell cilësi të shkëlqyer të ekranit me veçori intuitive që do t’u japin përdoruesve më shumë mundësi për të përmbushur të gjitha dëshirat dhe nevojat. Monitorët, të cilët mbajnë titullin e bishave të vërteta të lojërave, fituan deri në nëntë çmime në CES 2022 në të gjitha kategoritë, ndërsa Odysey Neo G8 fitoi çmimin prestigjioz për inovacionin më të mirë në kategorinë e lojërave. Ky është gjithashtu viti i gjashtë rradhazi që monitorët e Samsung fitojnë çmime CES për inovacion, duke konsoliduar më tej pozicionin e tyre si një lider global në industrinë e monitorëve të lojrave.

“Modelet e monitorëve të Samsung për vitin 2022 përfaqësojnë një gjeneratë të re inovacioni në segmentin e monitorëve duke përmbushur nevojat e të gjithë përdoruesve – nga lojtarët te projektuesit profesionistë,” tha Hyesung Ha, Nënkryetare ekzekutive e Visual Display, Samsung Electronics.

Odyssey Neo G8

Si monitori i parë në botë me rezolucion 4K (3,840×2,160 piksele), një ekran të lakuar 1000R me një shpejtësi rifreskimi prej 240 Hz dhe një kohë përgjigjeje prej 1ms (GtG), Odyssey Neo G8 32” hap një kapitull krejtësisht të ri në inovacionin e monitorëve të lojërave. Monitori ofron performancë më të saktë edhe për lojtarët më kërkues, si dhe cilësi mbresëlënëse të imazhit në ekranet Quantum Mini LED bazuar në teknologjinë Quantum HDR 2000. Gjithashtu, ai siguron një nivel maksimal ndriçimi prej 2000 nits dhe me një kontrast statik prej 1.000.000: 1 ofron më shumë detaje dhe një përvojë të përmirësuar të përdoruesit.

Dizajni i Odyssey Neo G8 vjen në një ngjyrë të bardhë që bie në sy edhe më shumë kur është i fikur. Ngjyrat e bukura përhapen nga ekrani në mjedisin e vërtetë të përdoruesit falë ndriçimit CoreSync, ndërsa ndriçimi bazë i monitorit i njeh automatikisht ngjyrat në ekran dhe i projekton ato në jetën reale.

Monitori smart M8

Monitori smart M8 32” ka një kornizë jashtëzakonisht të hollë 11,4 mm e cila e shfrytëzon me efikasitet hapësirën. I pasuruar me një dizajn elegant me një shpinë të sheshtë, ai vjen në një ngjyrë të bardhë të ngrohtë që përshtatet në mënyrë të përkryer. Për më tepër, ai përmban një panel mbresëlënës UHD që ofron 99% gamë ngjyrash sRGB dhe mbështet 1.07 miliardë ngjyra me ndriçim 400 nit, falë të cilit shfaq të gjitha videot, dokumentet ose fotot.

Smart TV dhe aplikacionet e produktivitetit janë të integruara në monitor, duke i lejuar përdoruesit të argëtohen dhe të punojnë pa ndërprerje, duke shërbyer gjithashtu si një qendër kontrolli për SmartThings pa nevojën e përdorimit të një kompjuteri. Ky monitor inteligjent është gjithashtu një opsion i shkëlqyeshëm për punë në distancë. Ai vjen me një kamerë magnetike celulare SlimFit, e cila siguron video calls të qarta. Aplikacioni i integruar i video calls mbështet aplikacionet më të njohura të këtij lloji, duke përfshirë Google Duo. Me një portë karikimi 65W USB Type C, monitori inteligjent M8 ofron një përvojë të thjeshtuar pune që nuk kërkon porta shtesë.

Monitori me rezolucion të lartë S8

Monitori me rezolucion të lartë Samsung S8 vjen në madhësi 27″ dhe 32″, duke ofruar performancë UHD të nivelit profesional për këdo që ka nevojë për nivelin më të lartë të saktësisë dhe mundësinë për të punuar në zyrë ose në shtëpi. Monitori ofron deri në 98% shkallë ngjyrash DCI-P3 me një gamë jashtëzakonisht të gjerë ngjyrash të pasura. Falë Electronics Standards Association (VESA), HDR ™ 600 u ofron përdoruesve një përvojë të mrekullueshme shikimi, si dhe shfaqje autentike të përmbajtjes. S8 është gjithashtu monitori i parë në botë i certifikuar nga UL (Underwriter Laboratories) pa shkëlqim. Për më tepër, ekrani i tij vjen me një përfundim mat i cili redukton reflektimin e dritës, edhe kur nuk përdoret mbulesa e monitorit krijon një mjedis ideal pune.

Të dy modelet kanë portë karikimi USB Type C 90W dhe portë LAN që i ndihmojnë përdoruesit të krijojnë një workstation të thjeshtuar që mund të karikojë laptopët dhe pajisjet celulare pa pasur nevojë për një docking station shtesë.

Falë standardeve të montimit VESA, si dhe një mbajtëseje (HAS) për lëvizje në të gjitha drejtimet, përdoruesit mund të vendosin monitorin e tyre për t’u përshtatur në çdo dhomë dhe mjedis.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0