Mjeku në telefon. Aplikacioni nga TeleDoc


TeleDoc Albania prezantoi një aplikacion që mundëson akses në çdo kohë tek mjekët e specializuar në mjekësi të përgjithshme, pediatri dhe mjekësinë e familjes.

Mjekë të huaj dhe shqiptarë bashkë me Presidentin e Teledoc Global z. Christian Brandstetter, TeleDoc Albania prezantoi në hotel Plazza aplikacionin që sjell në telefonin tuaj, mjekë të specializuar dhe me një eksperiencë pune 15 vjeçare. Me praninë edhe të Dr. Laureta Malushit, mjeke pediatre, pedagoge në Universitetin e Mjekësisë dhe pjesë e ekipit të specializuar të mjekëve të TeleDoc Albania, të pranishmit patën mundësi të marrin informacione rreth këtij aplikacioni e shërbimeve të mundshme.
TeleDoc Albania njoftoi gjithashtu edhe hapjen e klinikës së parë, si dhe laboratorit brenda muajit qershor.

Lexo: Vjen në Shqipëri Hikvision Open Day – Albania 2019

E ndërsa ndodhin zhvillime të tilla teknologjike, mjekësia shqiptare po vuan largimin e mjekëve profesionstë.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale