Meta thotë se nuk do të mbajë konferencën e zhvilluesve këtë vit - Business Magazine Albania

Meta thotë se nuk do të mbajë konferencën e zhvilluesve këtë vit

konferencën e zhvilluesve

Kompania ndërkombëtare Meta njoftoi se nuk do të mbajë konferencën e saj të zhvilluesve F8 në 2022. Në një postim në blog, kompania tha se po bën një “pauzë” me konferencën këtë vit, ndërsa fokusohet në iniciativa të reja, siç është metaverse.

“Ngjashëm me vitet e kaluara, ne po bëjmë një pushim të shkurtër në programim dhe nuk do të mbajmë F8 në 2022 ndërsa po përgatitemi për iniciativa të reja që janë të gjitha të përshtatura për kapitullin tjetër të internetit, dhe kapitullin tjetër të kompanisë sonë gjithashtu: ndërtimi i metaverse”, tha drejtori i produkteve dhe partneriteteve të Meta-ës, Diego Duarte Moreira në një postim në blog. “Ngjashëm me fazat e hershme të internetit, ndërtimi i metaverse do të jetë një përpjekje bashkëpunuese në çdo fazë, me kompani të tjera, krijues dhe zhvillues si ju.”

Lexoni: Udhëtim në metaverse: Këndvështrimi i njerëzve që ndërtojnë realitetin virtual që po ndryshon botën me vlerë 8 trilionë dollarë

Në vend të kësaj, Moreira tha se Meta mezi pret të lidhet me zhvilluesit në ngjarjet e tjera të kompanisë këtë vit, duke përfshirë ngjarjen inauguruese të Bisedave virtuale të shpallura së fundmi që do të zhvillohet më 19 maj. Konferenca do t’u kushtohet bizneseve, zhvilluesve dhe partnerëve të interesuar në ndërtimin e përvojave në platformat e mesazheve. Meta gjithashtu planifikon të ndajë përditësimet e produkteve të reja në konferencë.

Kompania është ende duke mbajtur ngjarjen e saj vjetore Connect gjatë këtij viti, ku planifikon të ndajë të rejat më të fundit në ofertat e saj të platformës VR, AR dhe metaverse. Në eventin Connect të vitit të kaluar, kompania njoftoi riemërtimin e saj në Meta, duke thënë se emri i ri kapi më shumë nga ambiciet e saj thelbësore: të ndërtojë metaverse.

/techcrunch

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0