McDonald’s prezanton hamburgerin me Nutella » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 15/11/2016

McDonald’s prezanton hamburgerin me Nutella

Share
nga Neada Muçaj
Nën 15, 2016

McDonald’s ka lançuar hamburgerin me Nutella i cili është i disponueshëm vetëm në Itali.

‘Sweety con Nutella’ ka në brendësi një shtresë me Nutella me lajthi dhe kakao, misi dy panineve të rrumbullakta.

Fatmirësisht, dhe pse ngjan me një hamburger të zakonshëm, ky produkt nuk ka asnjë produkt mishi në brendësi.

Ky produkt i shijshëm, vjen në një paketim të veçantë hamburgeri dhe do të shitet në të gjithë rrjetin e kafeneve dhe jo në dyqanet fast food.

Edhe pse përmban 265 kalori në një copë, përmasat e Sweety con Nutella janë më të vogla nga çfarë duket në foto.

‘Sweety con Nutella’ filimisht u prezantua në Facebook ditën e martë me këtë përshkrim: “Një ëmbëlsirë e butë sapo ka mbërritur dhe ju nuk do të mund t’i rezistoni.”

mcdonalds-prezanton-hamburgerin-nutella-businessmag

/BusinessInsider

Subscribe në kanalin tonë në YouTube