Durrësi, mundësi për investimet sllovene? - Business Magazine Albania

Durrësi, mundësi për investimet sllovene?

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako, mori pjesë në një takim të rëndësishëm të premten, ku ajo u përball me presidenten e Sllovenisë, Nataša Pirc Musar, në selinë e konsullatës së Sllovenisë në Durrës. Gjatë këtij takimi, zonja Sako kishte mundësinë të prezantonte historinë dhe potencialet e qytetit të Durrësit për presidenten Musar. Ajo përqendroi vëmendjen në sektorët kyç të ekonomisë dhe turizmit, duke theksuar rëndësinë e Durrësit si porti më i madh në Shqipëri dhe si destinacioni kryesor turistik i vendit.

Diskutimet ndërmjet tyre u fokusuan në rritjen e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve, duke përfshirë edhe sektorin e kulturës. Po ashtu, u shqyrtua mundësia e një binjakëzimi midis qytetit të Kranjit në Slloveni dhe Durrësit, si një hap drejt thellimit të marrëdhënieve ndërmjet komuniteteve lokale të dy vendeve.

Artikull ekskluziv i Business Magazine Albania.
Ky artikull gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Business Magazine Albania” shoqëruar me linkun e artikullit origjinal

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0