McDonald’s lançon dyqanin e tij online


Dashamirësit e ushqimit të shpejtë tani mund të ndajnë pasionin e tyre për burgers dhe patatet e skuqura si kurrë më parë, në sajë të dyqanit të ri online të McDonald’s, Golden Arches Unlimited.

Linja e debutimit përmban më shumë se 20 artikuj rroba dhe aksesorë të frymëzuar nga McDonald’s që nuk e keni imagjinuar kurrë se ju nevojiteshin, përfshirë World Famous Fry, një ditar sanduiç Big Mac, stolitë e Krishtlindjes së Sesame Seed, lidhëse flokësh dhe madje edhe një kapele dimërore.

Por artikulli që ndoshta do të na bëjë më shumë përshtypje është çadra e modeluar me hamburger dhe farat e susamit, të cilën patjetër duhet ta keni gjatë stuhisë së radhës.

Lexoni: McDonald’s dëshmon forcën e markës së tij

Ky njoftim duhet të shërbejë veçanërisht për ata që kërkojnë t’u bëjnë përshtypje kolegëve të tyre në festat e fundvitit, sepse dyqani online përmban një përzgjedhje sezonale. Një nga artikujt është një triko me ngjyrë të kuqe dhe jeshile që i ngjan një peme të dekoruar me zbukurime të vogla që shkëlqejnë Krishtlindjeje.

Sipas njoftimit për shtyp, McDonald’s po vazhdon traditën e tij për të punuar me markat e modës dhe shitjes me pakicë duke i dhënë qasje të drejtpërdrejtë linjës së re të rrobave dhe aksesorëve.

“McDonald’s është rrënjosur në pëlhurën e kulturës për vite me radhë dhe ka një histori të gjatë të adhuruesve që veshin markën tonë me krenari,” shpjegoi Colin Mitchell, nënkryetari i lartë i marketingut global, i McDonald’s Corp. “Jemi të lumtur që të ndihmojmë klientët të veshin dashurinë e markës së tyre me publikimin e Golden Arches Unlimited pasi vazhdojmë të frymëzojmë momente të mira me McDonald’s.

Lexoni: 8 gjërat që McDonald’s mund t’ju mësojë rreth suksesit në biznes

Më poshtë është lista e plotë e McDonald’s dhe çmimet e tyre përkatëse:

  • Big Mac Sandwich Bag: 20$
  • Big Mac Sandwich, World Famous Fries and McFlurry Dessert Journals: 15$
  • Golden Arches Stainless Steel Tumbler: 20$
  • Happy Meal Pop Socket: 15$
  • Happy Meal Toddler T-shirt: 20$
  • Happy Meal T-shirt: 25$
  • McDonald’s Hair Ties: 10$
  • McDonald’s Holiday Sweater: 65$
  • McDonald’s Meal Pin Set: 12$
  • McDonald’s Winter Beanie: 15$
  • Mickey D’s Nickname T-shirt: 25$
  • Sesame Seed Ornament: 10$
  • Sesame Seed Pop Socket: 15$
  • Sesame Seed Socks: 20$
  • Sesame Seed Umbrella: 30$
  • Sesame Seed Zip Hoodie: 65$
  • World Famous Fries Lounge Set: 35$
  • World Famous Fries Socks: 20$
  • World Famous Fries Tote Bag: 25$

/people

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale