McDonald's lançon dyqanin e tij online - Business Magazine Albania

McDonald’s lançon dyqanin e tij online


Dashamirësit e ushqimit të shpejtë tani mund të ndajnë pasionin e tyre për burgers dhe patatet e skuqura si kurrë më parë, në sajë të dyqanit të ri online të McDonald’s, Golden Arches Unlimited.

Linja e debutimit përmban më shumë se 20 artikuj rroba dhe aksesorë të frymëzuar nga McDonald’s që nuk e keni imagjinuar kurrë se ju nevojiteshin, përfshirë World Famous Fry, një ditar sanduiç Big Mac, stolitë e Krishtlindjes së Sesame Seed, lidhëse flokësh dhe madje edhe një kapele dimërore.

Por artikulli që ndoshta do të na bëjë më shumë përshtypje është çadra e modeluar me hamburger dhe farat e susamit, të cilën patjetër duhet ta keni gjatë stuhisë së radhës.

Lexoni: McDonald’s dëshmon forcën e markës së tij

Ky njoftim duhet të shërbejë veçanërisht për ata që kërkojnë t’u bëjnë përshtypje kolegëve të tyre në festat e fundvitit, sepse dyqani online përmban një përzgjedhje sezonale. Një nga artikujt është një triko me ngjyrë të kuqe dhe jeshile që i ngjan një peme të dekoruar me zbukurime të vogla që shkëlqejnë Krishtlindjeje.

Sipas njoftimit për shtyp, McDonald’s po vazhdon traditën e tij për të punuar me markat e modës dhe shitjes me pakicë duke i dhënë qasje të drejtpërdrejtë linjës së re të rrobave dhe aksesorëve.

“McDonald’s është rrënjosur në pëlhurën e kulturës për vite me radhë dhe ka një histori të gjatë të adhuruesve që veshin markën tonë me krenari,” shpjegoi Colin Mitchell, nënkryetari i lartë i marketingut global, i McDonald’s Corp. “Jemi të lumtur që të ndihmojmë klientët të veshin dashurinë e markës së tyre me publikimin e Golden Arches Unlimited pasi vazhdojmë të frymëzojmë momente të mira me McDonald’s.

Lexoni: 8 gjërat që McDonald’s mund t’ju mësojë rreth suksesit në biznes

Më poshtë është lista e plotë e McDonald’s dhe çmimet e tyre përkatëse:

 • Big Mac Sandwich Bag: 20$
 • Big Mac Sandwich, World Famous Fries and McFlurry Dessert Journals: 15$
 • Golden Arches Stainless Steel Tumbler: 20$
 • Happy Meal Pop Socket: 15$
 • Happy Meal Toddler T-shirt: 20$
 • Happy Meal T-shirt: 25$
 • McDonald’s Hair Ties: 10$
 • McDonald’s Holiday Sweater: 65$
 • McDonald’s Meal Pin Set: 12$
 • McDonald’s Winter Beanie: 15$
 • Mickey D’s Nickname T-shirt: 25$
 • Sesame Seed Ornament: 10$
 • Sesame Seed Pop Socket: 15$
 • Sesame Seed Socks: 20$
 • Sesame Seed Umbrella: 30$
 • Sesame Seed Zip Hoodie: 65$
 • World Famous Fries Lounge Set: 35$
 • World Famous Fries Socks: 20$
 • World Famous Fries Tote Bag: 25$

/people

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0