Lançohet nga Netflix aplikacioni që mat shpejtësinë e internetit


Faqja e internetit për të matur shpejtësinë e lidhjes së internetit krijuar nga Netflix është lançuar si një aplikacion. Në muajin maj, Netflix debutoi Fast.com për të ndihmuar përdoruesit, abonuesit e Netflix ose jo, për të përcaktuar shpejtësinë e lidhjes.

Të martën, kompania zgjeroi shtrirjen e shërbimit me një aplikacion falas iOS dhe Android projektuar për të bërë të njëjtën gjë. Ashtu si në faqen e internetit, versioni celular është tepër i thjeshtë, i cili llogarit menjëherë shpejtësinë e lidhjes tuaj sa më shpejt që ju hapni aplikacionin.

Lançohet-nga-Netflix-aplikacioni-që-mat-shpejtesinë-e-internetit-businessmag

Për të llogaritur shpejtësinë tuaj, aplikacioni ekzekuton disa teste shkarkimi nga serverat Netflix në sfond. Dhe për sa kohë ju jeni duke përdorur një pajisje të lëvizshme, aplikacioni ofron një buton të dobishëm refresh së bashku me rezultatet tuaja që ju lejojnë të ritestoni shpejtësinë tuaj në qoftë se pajisja kalon në një lidhje të re wireless në një vend tjetër.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale