Ky është i vetmi aplikacion që Donald Trump ka në telefonin e tij


Fillimisht ai përdorte dy telefona iPhone dhe Android, por më pas vendosi të bojkotonte produktet Apple në Shkurt të vitit 2016, duke përdor vetëm Android. Kur u emërua si president, Kongresi pati disa probleme me sigurinë e telefonit të tij Android, prandaj në Mars të këtij viti ai ju rikthye sërisht iPhone-it.

ky-eshte-vetmi-aplikacion-qe-donald-trump-ka-ne-telefonin-e-tij-businessmagPor, për ti rënë shkurt, pavarsisht telefonit që ai zotëron një gjë është e sigurt: aplikacioni i vetëm që shkarkon në të është Twitter. Këtë tashmë e dimë të gjithë duke marrë parasysh faktin se sa aktiv është ai në Twitter me statuset e tij.

Megjithatë roli i rëndësishëm që ai luan e detyron të mos kryej shumë veprime me telefonin e tij apo të shkarkoj shumë aplikacione, për t’i shpetuar hack-imeve të ndryshme.

/TheCut

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale