Konkursi i Parë Rajonal Business Pitching zhvillohet në Beograd mbështetur nga Fondi i Ballkanit Perëndimor - Business Magazine Albania

Konkursi i Parë Rajonal Business Pitching zhvillohet në Beograd mbështetur nga Fondi i Ballkanit Perëndimor


Projekti LEADER merr për herë të parë një përqasje të përbashkët rajonale, duke rritur ndikimin dhe vizibilitetin e saj.

Pas përfundimit të edicioneve të suksesshme të projektit LEADER dhe shpalljes së tre fituesve nga Serbia, Maqedonia dhe Bosnjë & Hercegovina, fituesit kanë mundësinë për të bërë pitch idetë e tyre të biznesit përpara një jurie rajonale dhe ndërkombëtare për herë të parë në Konkursin Rajonal Pitching Business në Hotel Hilton – Beograd më 22 Qershor, nga ora 15:30 deri në 17:30.

Ne jemi kaq të lumtur që njoftojmë fituesit e projektit LEADER nga tre vendet rajonale. Nëntë fituesit tanë – Valentina Čolić, Jovana Stankoviq dhe Tamara Jevtoviq nga Serbia; Olga Rajçik, Todor Panev dhe Bojana Zavkova nga Maqedonia; si dhe Emina Zahirović-Pintariq, Ali Sayyed dhe Srđan Majkić nga Bosnjë & Hercegovina, janë kaq të etur për të prezantuar idetë e tyre të biznesit, pasi kanë marrë mentorimin e vazhdueshëm dhe kanë mësuar gjithçka që nevojitet për të drejtuar një biznes të suksesshëm,”– informojnë përfaqësuesit e tre site-ve, përkatësisht CANSEE, Macedonia2025 dhe Restart.

Konkursi i parë i hapjes së Business Pitching është mundësuar në sajë të projektit “Forcimi i Bashkëpunimit Ndërkufitar dhe Marrëdhënieve në Ballkanin Perëndimor përmes ‘People to People Contact’ të Sipërmarrësve të Rinj,” financuar nga Fondi i Ballkanit Perëndimor, i krijuar me qëllim financimin e projekteve të vogla dhe të mesme në fushën e arsimit, zhvillimit të qëndrueshëm dhe të drejtave të njeriut në vendet e Ballkanit Perëndimor.

Konkursi i dytë rajonal i Business Pitching do të mbahet më 9 GushtSarajevë (Bosnje dhe Herzegovinë) dhe fituesit do të mbajnë pitch së bashku për herë të tretë në Shkup (Maqedoni) më 7 Nëntor, si pjesë e Samitit Macadonia2025.

Aktivitetet e përbashkëta të projektit do t’u sigurojnë fituesve të projektit Leader një mundësi të madhe për të rritur vizibilitetin rajonal.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0